Aktualności

Łukasz Kruczek dla Skoki24.pl: „Plan został wykonany”

Od 15 do 19 czerwca polscy skoczkowie przebywali na obozie szkoleniowym w Słowenii. Podczas zgrupowania testowali nowy sprzęt oraz oddali pierwsze w tym sezonie skoki na dużej skoczni. O podsumowanie tego wyjazdu poprosiliśmy szkoleniowca – Łukasza Kruczka.

Od 15 do 19 czerwca polscy skoczkowie przebywali na obozie szkoleniowym w Słowenii. Podczas zgrupowania testowali nowy sprzęt oraz oddali pierwsze w tym sezonie skoki na dużej skoczni. O podsumowanie tego wyjazdu poprosiliśmy szkoleniowca – Łukasza Kruczka.

Zgrupowanie na plus

Łukasz Kruczek pozytywnie ocenił zakończone zgrupowanie w Słowenii. Zawodnikom dopisała pogoda, obiekty były bardzo dobrze przygotowane, zatem zamierzony plan został zrealizowany w całości. „Wyjazd udany, pogoda dopisała, plan został wykonany, nowe doświadczenia zdobyte” – mówi trener kadry A.

Stabilizacja formy

Po zgrupowaniu w Szczyrku polski szkoleniowiec wskazał Klemensa Murańkę i Jana Ziobrę, jako zawodników, którzy skakali najrówniej. Teraz z tą dwójką zrównała się również reszta kadry. „Ta dwójka utrzymała stabilizację. Regularnie zaczął skakać natomiast Piotrek i Kamil”.

Testy sprzętu

Podczas zgrupowania w Słowenii polscy skoczkowie testowali również nowy sprzęt. Jak to przy pierwszych próbach, nie obyło się bez problemów, które od razu były zgłaszane i niwelowane. „Zawsze zgłaszają, bo o to chodzi w eksperymentach i testach. Sprzęt ma działać przede wszystkim pozytywnie, wtedy jest zadowolenie wszystkich. Testowaliśmy różne jego elementy – jedne były lepsze, a inne okazały się nie do zastosowania na tym etapie”.

Polsko-słoweńska rywalizacja?

W tym samym czasie na słoweńskich obiektach skakali również podopieczni Gorana Janusa. Zawodnicy nie prowadzili jednak swego rodzaju rywalizacji, ale „podglądanie” rywali miało miejsce. „Każdy z zawodników ma pilnować swoich celów do realizacji na dany okres. Sztab oczywiście bacznie obserwował konkurencję. Porównanie ostateczne i rywalizacja będzie miała miejsce podczas zawodów”.

Treningi krajowe

Przed rozpoczęciem letnich zmagań polscy skoczkowie nie mają w planach już zagranicznych wyjazdów. Będą skupiali się na treningach na polskich skoczniach. „Do rozpoczęcia letnich startów będziemy korzystać ze skoczni krajowych. Najpierw będzie to Zakopane już z końcem czerwca, a później w lipcu będziemy skakać w Wiśle i Szczyrku”.

Koniec wspólnych treningów

Ze względu na inaugurację LPK, która nastąpi już z początkiem lipca w słoweńskim Kranju, drogi treningowe kadr powoli będą się rozchodziły w różne strony oraz będą przyjmowały trochę inny charakter. „Pod koniec miesiąca grupa B będzie miała nieco inny tok przygotowań w związku ze startem w zawodach PK”.

Skład na inaugurację PK

W pierwszy weekend lipca startuje rywalizacja w Letnim Pucharze Kontynentalnym. Istnieje opcja, że na inauguracyjne zawody zostanie powołany ktoś z kadry A, ale ostateczna decyzja zostanie podjęta dopiero z końcem czerwca. „Skład będzie planowany najprawdopodobniej pod koniec miesiąca. Jeśli chodzi o zawodników kadry A, to owszem – jest taka możliwość. Rozważamy bowiem start w PK Aleksandra Zniszczoła, ale nie jest to decyzja. Decyzję o składzie podejmuje trener Maciusiak i ma na to jeszcze sporo czasu”.


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Katarzyna Służewska