Aktualności

Koudelka zwycięża w Łomnicy nad Popelką

W miniony piątek, 19 czerwca, skoczkowie z Czech oficjalnie zainaugurowali sezon letni. Na skoczni K-70 w Łomnicy nad Popelką triumf odniósł Roman Koudelka, dla którego była to wygrana „na własnym podwórku”. 

W miniony piątek, 19 czerwca, skoczkowie z Czech oficjalnie zainaugurowali sezon letni. Na skoczni K-70 w Łomnicy nad Popelką triumf odniósł Roman Koudelka, dla którego była to wygrana „na własnym podwórku”. 

Inauguracja sezonu

19 czerwca skoczkowie naszych południowych sąsiadów oficjalnie zainaugurowali sezon skoków na igielicie. Podczas rywalizacji w Łomnicy nad Popelką wzięli udział chłopcy, juniorzy, kombinatorzy norwescy, a także dziewczęta.

W konkursie, w którym sędziowie nie przyznawali zawodnikom ocen na styl, triumf odniósł siódmy zawodnik PŚ w sezonie 2014/2015 – Roman Koudelka, który oddał skoki na 76,0 i 79,0 metr. Na 2. stopniu podium stanął kombinator norweski – Tomas Portyk (77,5/75,0), a podium uzupełnił Cestmir Kozisek (73,5/75,0).

W ścisłej czołówce znaleźli się również Viktor Polasek (73,0/75,0), a także dwóch czeskich weteranów skoków narciarskich – Jakub Janda (71,5/74,0) oraz Jan Matura (72,5/73,0).

Koudelka i Kozisek o zawodach w Łomnicy

Niespełna 26-letni Roman Koudelka nie krył radości związanej z konkursem w Łomnicy. Zadowolony był również z faktu, że mimo niesprzyjającej pogody, pod skocznią zgromadziło się wielu kibiców. „Podobało mi się. Nie spodziewałem się aż tylu kibiców, bo było naprawdę chłodno. Jakiś miesiąc temu nasza drużyna hokejowa walczyła o awans do drugiej dywizji, byłem wtedy na trybunach, a chłopaki z drużyny obiecali, że przyjdą zobaczyć mnie na skoczni. No i przyszli”.

23-letni Cestmir Kozisek również był zadowolony z sobotniego konkursu. Cieszył go fakt, że dzięki swoim skokom może zachęcać innych do aktywności fizycznej. „Bardzo lubię konkurs w Lomnicach.  Zawsze przychodzi mnóstwo kibiców, atmosfera jest fantastyczna. Dla nas to wyśmienita okazja pokazania dzieciakom, że skoki to również świetna zabawa. Mam nadzieję, że udało się nam przekonać kilku z nich do skoków”.

Plany treningowe Czechów

Po piątkowym konkursie czeskich skoczków czeka kilka dni odpoczynku, po których będą kontynuować przygotowania do sezonu letniego. Jednym z miejsc treningowych będzie skocznia im. Adama Małysza w Wiśle.

Źródło: berkutschi.com

O autorze

Katarzyna Służewska