Aktualności

Poradnik kibica: MP w Wiśle i Memoriał Olimpijczyków w Szczyrku

Zapowiada się kolejny emocjonujący weekend ze skokami narciarskimi. Tym razem rywalizacja przeniesie się na polskie skocznie, gdzie w piątek 17 lipca odbędzie się VII Międzynarodowy Memoriał Olimpijczyków w Szczyrku, a dzień później, trwające sobotę i niedzielę,  mistrzostwa Polski. Wszystkich kibiców wybierających się na zawody, zachęcamy to zapoznania się z informacjami dotyczącymi wszystkich dni konkursów.

Memoriał Olimpijczyków w Szczyrku

VII Międzynarodowy Memoriał Olimpijczyków odbędzie się na obiekcie HS-106 w Szczyrku w piątek, 17 lipca w kategoriach Junior C, B oraz Open. Tytułu mistrzowskiego sprzed roku bronić będzie Stefan Hula. Klemens Murańka oraz Gregor Deschwanden zajęli wówczas drugie i trzecie miejsce. Konkurs zapowiada się emocjonująco, ponieważ udział w piątkowym memoriale potwierdziły wszystkie nasze kadry (seniorzy i juniorzy). Na skoczni zobaczymy zatem czołowych polskich zawodników, takich jak Kamil Stoch czy Piotr Żyła.

Piątek, 17.07.2015
10:00 – odprawa kierowników drużyn
11:00 – seria próbna Junior C i B
11:45 – konkurs Junior C i B
14:00 – seria próbna kat. Open
15:00 – konkurs kat. Open

MP w Wiśle
Osoby wybierające się na MP w Wiśle samochodem, muszą liczyć się z utrudnieniami występującymi na 3-kilometrowym odcinku wiodącym w kierunku skoczni Wisła-Malinka. Pod koniec czerwca ruszył remont drogi wojewódzkiej 942, który obejmuje odcinek od skrzyżowania z drogą powiatową ul. Czarne do mostu na Wiśle przed rondem Oaza. Ruch odbywa się wahadłowo, dlatego kierowcy mogą spotkać się z kilkuminutowym postojem.

Miejmy nadzieje, że trudności panujące na drogach nie zniechęcą kibiców i zjawią się licznie na trybunach, gdyż czeka na nich mnóstwo emocji. Tytułu mistrzowskiego sprzed roku bronić będzie Kamil Stoch, Piotr Żyła i Aleksander Zniszczoł, którzy zajęli kolejno drugie i trzecie miejsce, wraz z pozostałymi zawodnikami z pewnością powalczą o poprawienie swojej ubiegłorocznej lokaty.

Bilety na Letnie Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich będzie można zakupić w kasie przed wejściem na skocznię:
– 10 zł – cena biletu w sektorze stojącym
– 20 zł – cena biletu w sektorze siedzącym.

Sobota, 18.07.2015
18:30 – kwalifikacje
20:00 – otwarty konkurs skoków

Niedziela, 19.07.2015

09:30 – seria próbna (skoki do kombinacji norweskiej)

10:15 – skoki do KN

13:00 – bieg do KN (Wisła Jonidło)


  • Źródło: radiobielsko.pl / szczyrk.pl / pzn.pl
  • Foto: Kacper Kolenda

O autorze

Kamila Walter