Aktualności

LGP Wisła: Uroczyste wręczenie numerów startowych

Już 30 lipca na małej scenie na rynku w centrum Wisły (plac B. Hoffa) po raz kolejny odbędzie się uroczyste wręczenie numerów startowych dziesięciu czołowym zawodnikom klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2014/2015. Wśród sportowców, którzy tego wieczoru pojawią się na wiślańskim rynku, będzie m.in. dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi – Kamil Stoch.

Wzorem lat ubiegłych, po czwartkowych kwalifikacjach odbędzie się uroczyste wręczenie numerów startowych zawodnikom FIS Grand Prix Wisła 2015. Na scenie zagości dziesięciu najlepszych skoczków narciarskich, którzy wezmą udział w inaugurujących sezon zawodach FIS Grand Prix Wisła 2015, które w dniach 31.07.-01.08.2015 rozegrane zostaną na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Wśród sportowców, którzy tego wieczoru pojawią się na wiślańskim rynku, będzie m.in. dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi – Kamil Stoch.

Ceremonia wręczenia numerów startowych rozpocznie się o godzinie 19:30 na małej scenie w centrum Wisły. Wcześniej kibice zgromadzeni na wiślańskim rynku posłuchają Wiślańskiej Kapeli Góralskiej – jej występ rozpocznie się w chwili, gdy zawodnicy wyruszą ze skoczni i będą w drodze do rynku. Po ceremonii odbędzie się pokaz mody folkowej, a także koncert Katarzyny Zaręby, finalistką konkursu DEBIUTY Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu 2009 roku.

Wcześniej o godzinie 16:00 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince rozpocznie się oficjalny trening, natomiast o 18:00 rozegrane zostaną kwalifikacje do sobotniego konkursu indywidualnego.

Wstęp na ceremonię jest bezpłatny. Zapraszamy!


  • Autor komunikatu: Anna Karczewska / PZN
  • Foto: Alicja Kosman / PZN

O autorze

Redakcja Skoki24.pl