Aktualności

LGP: Skład Polaków na zawody w Hinterzarten

Trener Łukasz Kruczek wybrał pięciu skoczków, którzy w najbliższy weekend (7 i 8 sierpnia) powalczą o kolejne punkty Letniej Grand Prix. Do niemieckiego Hinterzarten udadzą się najlepsi zawodnicy z Wisły. 

 

Po weekendzie ze skokami narciarskimi w Polsce, karuzela międzynarodowej rywalizacji przenosi się do Niemiec, gdzie już w najbliższy weekend odbędą się dwa konkursy Letniej Grand Prix – drużynowy i indywidualny. W kwalifikacjach do rywalizacji indywidualnej wystartuje pięciu biało-czerwonych, którzy podczas wiślańskich zawodów pokazywali najwyższą formę. Wśród szczęśliwców znalazło się trzech zawodników z kadry B prowadzonej przez Macieja Maciusiaka: Dawid Kubacki, Bartłomiej Kłusek i Maciej Kot, a także dwóch skoczków z kadry A Łukasza Kruczka: Piotr Żyła i Kamil Stoch.

Program zawodów przewiduje oficjalny trening w piątek o godz. 17:00, a następnie o godz. 20:00 rywalizację drużynową. Następnego dnia skoczkowie zmierzą się w konkursie indywidualnym (godz. 20:00) poprzedzonym kwalifikacjami (18:30). Żółtej koszulki lidera LGP będzie bronić Dawid Kubacki.

 

Piątek, 07.08.2015

17:00 – oficjalny trening

20:00 – konkurs drużynowy

 

Sobota, 08.08.2015

18:30 – kwalifikacje

20:00 – konkurs indywidualny

 


  • Źródło: pzn.pl
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Przemysław Krawiec