Aktualności

Niemiecki skład na LGP w Hinterzarten, start Freunda

Drugim przystankiem Letniego Grand Prix 2015 będzie niemiecka skocznia Adlerschanze (HS-108 / K95) w Hinterzarten. Przed własną publicznością wystartuje bardzo mocno 12-osobowa ekipa, w tym Severin Freund.

 

Dwunastu wspaniałych
Podczas zawodów w niemieckim Hinterzarten na starcie pojawi się dwunastu zawodników z tego kraju. Do szóstki, która zainaugurowała letni sezon w Wiśle (Markus Eisenbichler, Richard Freitag, Stephan Leyhe, Marinus Kraus, Andreas Wank, Andreas Wellinger) dołączą również Karl Geiger, Michael Neumayer, Pius Paschke, Daniel Wenig, Paul Winter, a także Severin Freund, który indywidualnie przygotowywał się do tych zawodów.

Sentyment Freunda do Adlerschanze
Triumfator Pucharu Świata w sezonie 2014/2015 letnią rywalizację rozpocznie dopiero podczas zawodów w ojczyźnie. Sam przyznaje, że skocznia w Hinterzarten jest dla niego bardzo ważna. „Zdobyłem pierwszy tytuł mistrza kraju właśnie tutaj na skoczni w Hinterzarten. Konkursy Letniego Grand Prix w Schwarzwaldzie zazwyczaj odbywają się początkiem sezonu, trudno więc tak naprawdę ocenić swoją dyspozycję. Dla mnie to niełatwa skocznia, ale konkursy bywają fajne. Ważne, aby skonfrontować się na tle innych  skoczków”.

Lato dobrym sprawdzianem przed zimą
Dla wielu zawodników letnie zawody, to swego rodzaju trening przed sezonem zimowym. 27-letni Niemiec przyznaje jednak, że jest to również dobry okres na sprawdzenie samego siebie na tle innych zawodników, a także poprawienie niedociągnięć we własnej formie. „Sezon letni to dla nas w zasadzie nadal okres przygotowawczy do zimy. Oczywiście startujemy i specjalnie się do letnich konkursów przygotowujemy, ale same wyniki nie są dla nas w tym momencie najważniejsze. Wiele zależy od tego jak przygotowują się zawodnicy innych ekip, na jakim są etapie przygotowań”.

Doniosłe cele na sezon zimowy 2015/2016
Letnia karuzela w skokach narciarskich dopiero się rozkręca. Severin Freund wybiega już jednak w przyszłość, a dokładniej do Turnieju Czterech Skoczni, który chciałby wygrać. „Wielu moich rodaków, ja oczywiście również, chcielibyśmy, aby ten tytuł trafił wreszcie w ręce Niemca. Ale Turniej rządzi się własnymi prawami. Za rok spróbuję ponownie, ale pretendentów do tytułu będzie wielu. Zwycięstwo w Turnieju ma dla mnie prawie taką samą wartość jak olimpijskie złoto. Fajnie byłoby zdobyć i ten tytuł”.

 


  • Źródło: berkutschi.com
  • Foto: Anna Cis

O autorze

Katarzyna Służewska