Aktualności

LGP Hinterzarten: Kwalifikacje wygrywa Freund

Właśnie dobiegły końca kwalifikacje do dzisiejszego konkursu Letniej Grand Prix w Hinterzarten. W pierwszej serii zawodów zobaczymy komplet Polaków.

 

Kwalifikacje dla Severina Freunda

Wśród zawodników, którzy musieli się kwalifikować do dzisiejszych zawodów LGP, najlepiej spisał się Niemiec Severin Freund, który skoczył 103,5 metra. Druga lokata przypadła Peterowi Prevcowi (również 103,5 m), zaś trzecia Denisowi Kornilovowi, który oddał najdłuższy skok – 104,5 m.

Dobre skoki Polaków

Z dobrej strony pokazali się nasi zawodnicy, którzy są wymieniani wśród faworytów dzisiejszego konkursu. W kwalifikacjach najdalej z Polaków skoczył Dawid Kubacki – 103 m.

Wyniki pozostałych biało-czerwonych:

Maciej Kot – 97 m

Bartłomiej Kłusek – 96,5 m

Piotr Żyła – 100 m

Kamil Stoch – 100 m

 

Komplet Polaków

W konkursie zobaczymy 5 naszych zawodników: Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Dawida Kubackiego, Macieja Kota oraz Bartłomieja Kłuska. Wszyscy Polacy mieli zapewniony już udział w pierwszej serii, ponieważ po znakomitym konkursie w Wiśle znajdują się wśród najlepszej dziesiątki klasyfikacji generalnej Letniego Grand Prix, dlatego też ich skoki kwalifikacyjne nie były poddane oceną sędziowskim.

 

Relacja LIVE i transmisja w TV

Na naszym portalu trwa już relacja LIVE z Hinterzarten – TUTAJ. Relację telewizyjną przeprowadzi Eurosport – transmisja od 19:50. Pierwsza seria konkursowa już o 20:00.

 

Pełne wyniki kwalifikacji


 

  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Anna Cis

O autorze

Kacper Kolenda