Aktualności

LGP Einsiedeln: Philipp Aschenwald wygrywa kwalifikacje

Kilka minut temu zakończyły się kwalifikacje do dzisiejszego konkursu z cyklu LGP w szwajcarskim Einsiedeln. W nich najlepiej zaprezentował się Philipp Aschenwald, odpowiednio za nim uplasowali się: Phillip Sjoeen i Simon Ammann. W konkursie zobaczymy wszystkich Polaków.

Niespodziewany zwycięzca
Philipp Aschenwald wygrał dzisiejsze kwalifikacje przed konkursem na Andreas Kuettel-Schanze, skok na odległość 116 metrów pozwolił mu na wyprzedzenie drugiego Phillipa Sjoeena dokładnie o jeden punkt. Podium dopełnił Szwajcar Simon Ammann (115,5 m). W czołowej piątce znaleźli się też: Fin Jarkko Maeaettae (111,5 m) oraz ex aequo na piątym miejscu Manuel Poppinger, Markus Schiffner i Anders Fannemel.

Wszyscy Polacy w I serii
Trzech naszych reprezentantów miało zapewniony występ w pierwszej serii konkursowej, byli to Dawid Kubacki – lider klasyfikacji generalnej, Kamil Stoch oraz Piotr Żyła. Z tej trójki najdłuższy skok oddał Kubacki – 113,5 metra, Stoch oraz Żyła uzyskali dokładnie 109,5 metra. Klemens Murańka wylądował w okolicy 113 metra, co dało mu ostatecznie 20. miejsce, a Jan Ziobro po skoku na odległość 112,5 metra zakończył kwalifikacje na 25. miejscu.

 

 Pełne wyniki


 

  • Źródło: FIS/ informacja własna
  • Foto: Katarzyna Służewska

 

O autorze

Karolina Koster