Aktualności

Co słychać u Thomasa Morgensterna?

Morgenstern Red Bull

fot. Philip Platzer/Red Bull Content Pool

Będąc na sportowej emeryturze Thomas Morgenstern nie spoczywa na laurach. Wziął udział w filmie, pisze książkę, a przede wszystkim odnalazł nową pasję, jaką są śmigłowce. Ostatnio austriackiego skoczka można było spotkać na 15. Śmigłowcowych Mistrzostwach Świata w Zielonej Górze, gdzie wraz ze swoim pilotem wywalczył zwycięstwo.

Nowa Pasja

Mimo, że Morgenstern zakończył karierę skoczka narciarskiego, nie potrafił rozstać się z uczuciem, które towarzyszyło mu podczas skoku. Jak sam przyznaje, od dziecka marzył o lataniu, dlatego odnalazł  w sobie zamiłowanie do helikopterów. „Śmigłowce to moja wielka pasja, podchodzę do niej bardzo poważnie” –stwierdza Austriak. Mistrz olimpijski z Turynu nie zaprzecza również, że wraca czasami do wspomnień związanych ze skokami narciarskimi, ale nie rozpacza po zakończeniu kariery.

Jestem młodym człowiekiem, który odnalazł wielką frajdę w lataniu helikopterem.

Morgenstern1 Red Bull

fot. Philip Platzer/Red Bull Content Pool

Wielki sukces

Thomas Morgenstern wziął udział w 15. Śmigłowcowych Mistrzostwach świata w Zielonej Górze. Austriak z wizyty w Polsce może być zadowolony. Wraz ze swoim pilotem – Philippem Koehlem zdobył 1061,1 z 1200 możliwych punktów i otrzymał tytuł Mistrza Świata w kategorii juniorów (dla pilotów z mniej niż 250 przelatanymi godzinami). „To wspaniałe uczucie! Udział w Mistrzostwach Świata, które są moim pierwszym konkursem, nie jest łatwe. Zwłaszcza, że naprawdę nie wiedziałem, czego się tutaj spodziewać” – relacjonuje były skoczek.  Morgenstern przyznaje także, że był bardzo zdenerwowany przed pierwszymi zawodami, ale jest bardzo zadowolony i uważa, że razem ze swoim pilotem zrobili kawał dobrej roboty.

 

Nowe zajęcia

Austriacki skoczek aktywnie działa również na wielu innych płaszczyznach. Wziął udział w poświęconym mu filmie wyprodukowanym przez austriacką telewizję. W ekranizacji umieszczone są  m.in. momenty  z ostatniego roku narciarskiej kariery Morgensterna, gdzie towarzyszyła mu kamera. Pracuje także nad swoją biografią, która ukaże się w polskich księgarniach. 

Uwielbiam Wasz kraj. Mam tu sporo fanów i wielu z nich chciałoby przeczytać moją książkę. – stwierdził Morgenstern

Morgenstern2 Red Bull

fot. Philip Platzer/Red Bull Content Pool


  • Źródło: fis-ski.com/ sport.wp.pl
  • Foto: Philip Platzer/Red Bull Content Pool

O autorze

Kamila Walter