Aktualności

Florian Altenburger dla Skoki24.pl: „Moje skoki były dobre”

22-letni Austriak – Florian Altenburgen, po wygranych treningach i serii próbnej, był największym faworytem do wygranej w konkursie. Do triumfu zabrakło mu jednak zaledwie punktu. Po konkursie ocenił dla nas swoje czwartkowe skoki, a także opowiedział o panującej pogodzie w Kuopio oraz planach na piątkową rywalizację.

 

Ocena skoków

Po wygranych treningach i serii próbnej Florian Altenburger miał chrapkę na triumf w konkursie. Niestety oddane skoki [123,5m i 125m] nie pozwoliły mu na wygraną. „Moje skoki były dobre. Niestety w konkursie nie były tak dobre jak innych. Mimo to jestem zadowolony”.

 

Nie 100% radość

Członek klubu SC Seekirchen-Salzburg nie jest w pełni zadowolony z zajętego miejsca. „W sumie nie jestem zadowolony, zwłaszcza, że wygrałem treningi i serię próbną. Do wygranej zabrakło mi zaledwie punktu, więc pozostaje mi jednak radość z drugiej pozycji”.

 

Równe warunki dla wszystkich

Największą zmorą skoczków narciarskich jest pogoda. Jednak tym razem aura pozwoliła na przeprowadzenie sprawiedliwych dla wszystkich zawodów. „Pogoda była bardzo dobra do skakania. Odczuwalny był umiarkowanie zmienny wiatr, ale warunki były jednak równe dla wszystkich zawodników”.

 

Walka o wygraną

Altenburger jest kolejnym zawodnikiem, którego celem jest oddawanie dobrych skoków. Jeśli mu się to uda, to ma tym samym szanse na wygraną. „Na jutro mam takie same plany jak dzisiaj. Jeśli będę miał możliwość, by wykorzystać moje umiejętności, to pierwsze miejsce jest bardzo realne”.


 

Źródło: informacja własna

Foto: Kacper Kolenda

O autorze

Katarzyna Służewska