Aktualności

LPK Kuopio: Treningi dla Prislica i Larinto

Właśnie dobiegły końca dwie serie treningowe przed dzisiejszymi zawodami Letniego Pucharu Kontynentalnego w fińskim Kuopio. Na skoczni zjawiło się bardzo mało zawodników. Wszyscy Polacy zrezygnowali z porannych skoków. Pierwszy trening wygrał Ernest Prislic, w drugiej serii triumfował Ville Larinto.

 

I trening

Najlepszym skoczkiem podczas pierwszej serii treningowej okazał się Słoweniec – Ernest Prislic, który skoczył 116 m. Tuż za nim uplasował się jego rodak – Anze Lanisek (111 m). Trzecie miejsce po skoku na odległość 109 metrów zajął Fin – Sebastian Klinga.

 

II trening

W drugim treningu z najlepszej strony pokazał się znany zawodnik z występów w Pucharze Świata – Ville Larinto. Po skoku na 122 metr okazał się najlepszym, wyprzedzając ponownie drugiego Anze Laniska (115,5 m) oraz trzeciego Ernesta Prislica.

 

Brak Polaków

Na treningu nie stawiła się większość skoczków. W tym gronie znaleźli się również Polacy. Było to spowodowane m.in tym, że zawodnicy już bardzo dobrze znają obiekt w Kuopio, ponieważ przez ostatnie dwa dni na skoczni odbywały się zawody FIS Cup, w których udział brali praktycznie ci sami skoczkowie, którzy wystąpią w dzisiejszych zawodach.

 

Pełne wyniki 

 

 


 

Źródło: FIS

Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Kacper Kolenda