Aktualności

Tim Fuchs dla Skoki24.pl: „Dzisiejsze podium jest moim największym sukcesem”

Tim Fuchs, to niemiecki 17-letni zawodnik z klubu SC Degenfeld. W sobotnim konkursie Pucharu Kontynentalnego w Kuopio stanął na najniższym stopniu podium, co było jego największym osiągnięciem w zawodach tej rangi. Po zawodach ocenił dla nas dzisiejszą rywalizację oraz podzielił się swoimi planami na jutro oraz resztę sezonu letniego.

 

Ocena sobotniego konkursu PK

Dzięki skokom na 118,5 i 117,5 metra, Tim Fuchs stanął na najniższym stopniu podium. Jak Niemiec ocenia swoje próby? „Jestem bardzo zadowolony ze swoich dzisiejszych skoków”. Dodał również, że 3. miejsce w PK jest jego największym osiągnięciem w zawodach tej rangi. „Tym bardziej jestem zadowolony z 3. pozycji, że jest to mój największy sukces i najlepsze miejsce w Pucharze Kontynentalnym”.

 

Plany na niedzielę i resztę lata

Niedzielny konkurs, to kolejne zawody i 17-latek nie stawia sobie na nie żadnych celów. Będzie skakał jak najlepiej, a wynik wyjdzie sam. „Jutro zaczynam wszystko od nowa. Będę po prostu skakał i zobaczymy co z tego wyjdzie”. Po zawodach w Finlandii, Fuchs nie ma skonkretyzowanych planów startowych. Będzie skupiał sie jednak na treningach. „Przez resztę lata będę pilnie trenował”


 

  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Kacper Kolenda

O autorze

Katarzyna Służewska