Aktualności

Andraz Pograjc dla Skoki24.pl: „Nie spodziewałem się tak wspaniałych rezultatów”

Andraz Pograjc, to 24-letni skoczek narciarski, członek klubu SSK Costella Ilirija. Podczas czterodniowej rywalizacji na skoczni Puijo w Kuopio, był najlepiej spisującym się zawodnikiem ze Słowenii (zajął 1., 3., 6. i 1. miejsce). W udzielonym nam wywiadzie ocenił fińską rywalizację w swoim wykonaniu oraz opowiedział o najbliższych planach.

 

Puijo – skocznia lubiana przez zawodników

Słoweński skoczek jest kolejnym zawodnikiem, któremu skocznia w Kuopio bardzo odpowiada i bardzo lubi na niej skakać. „Cóż, bardzo lubię tę skocznię. Jest to obiekt o starym profilu i czasem brakuje skoczni w takim stylu. Nie mogę powiedzieć, że jest to moja ulubiona skocznia, ale jest jedną z nich”.

Satysfakcja z wyników

Dla wielu skoczków letnia rywalizacja jest jedynie okresem przygotowań do sezonu zimowego, ale są i tacy, którzy zawody te traktują bardzo poważnie. Pograjc przyznał, że nie jest jeszcze w najwyższej swojej formie i dlatego też bardzo cieszą go uzyskane wyniki w Kuopio. „Oczywiście, że jestem zadowolony z zajętych miejsc. Nie spodziewałem się, że na tym etapie przygotowań mogę uzyskać tak wspaniałe rezultaty”.

Sprzyjająca aura

Jeden z naszych reprezentantów przyznał, że konkursy w Finlandii były momentami trochę loteryjne. Andraz Pograjc jest jednak innego zdania. „Nie mogę powiedzieć, aby konkursy były loteryjne, gdyż zarówno trzy pierwsze, które odbywały się popołudniem, jak i ten poranny w niedzielę, przebiegały w warunkach praktycznie bezwietrznych. Oddałem dobre skoki, ale sądzę, że stać mnie na jeszcze lepsze”.

Najbliższe plany

Najlepszym treningiem, a jednocześnie sprawdzeniem samego siebie, jest rywalizacja z innymi. Na to też stawia słoweński zawodnik. „Cóż, przez cały sezon letni będę rywalizował oraz trenował, a tym samym będę przygotowywał się do zimy, która jest moim priorytetem”.


 

 

  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Kacper Kolenda

O autorze

Katarzyna Służewska