Aktualności

Skocznia narciarska w Karpaczu miejscem do biegania. Już w sobotę Kill The Devil Hill [wideo]

Chcesz pokonać swoje słabości oraz przeżyć niesamowite emocje? Jeżeli tak, Kill The Devil Hill jest stworzony dla Ciebie! Niezwykle wyczerpujący i bardzo wymagający sprint na skocznię połączony z przeprawą wodną! Jest to jedyny tego typu bieg w Polsce.

Etapy sprintu
Kill The Devil Hill, który odbędzie się 29.08 w Karpaczu składa się z czterech etapów. Pierwszy z nich to 50m zbiegu pod kątem nachylenia 20 stopni. Drugi to 50-metrowa przeprawa wodna, gdzie głebokość wynosi 3 metry. Przedostatni odbywa się wzdłuż zeskoku skoczni- 140m wykańczającego sprintu, pod nachyleniem 140 stopni. Ostatni etap to morderczy 60-metrowy bieg po rozbiegu skoczni.

Informacje dla uczestników
Kill The Devil Hill został podzielony na dwa etapy: kwalifikacje, które zostaną rozegrane ze startu wspólnego w grupach oraz finał, do którego zakwalifikują się najszybsi zawodnicy według ilości miejsc podanych w dniu zawodów. Prawo do startu przysługuje wszystkim, którzy ukończyli 16 lat (do 18 roku życia wymagana jest zgoda prawnych opiekunów).

Nagrody
Na zwycięzców drugiej edycji Kill The Devil Hill czekają nagrody pieniężne. Bieg podzielony został na dwie kategorie: męską oraz żeńską. W każdej z nich do wygrania: za 1. miejsce – 3000 zł, za 2. miejsce – 1000 zł, za 3. miejsce – 500 zł.

Historia biegu
Kill The Devil Hill po raz pierwszy odbył się rok temu na skoczni „Orlinek” w Karpaczu. Głównym celem była popularyzacja biegów ekstremalnych. W ubiegłorocznej edycji zwycięzcami zostali: Piotr Łobodziński (3:17,00) oraz Danuta Piskorowska (4:10,02).

Program imprezy
9:00 – otwarcie biura zawodów oraz rejestracja uczestników
10:30 – zamknięcie rejestracji zawodników
11:00 – początek kwalifikacji
16:00 – biegi finałowe

Informacje o skoczni
Skocznia narciarska Orlinek im. Stanisława Marusarza powstała już w 1912 roku. Była dwukrotnie powiększana, obecny punkt konstrukcyjny skoczni znajduje się na 94 metrze. W roku 2001 była areną zmagań najlepszych polskich skoczków oraz kombinatorów norweskich. Niestety od sezonu 2009/2010 na skoczni nie odbyły się żadne zawody. Obecnie Orlinek podczas sezonu letniego służy jako centrum sportów ekstremalnych oraz punkt widokowy.

Zeszłoroczne zmagania możecie obejrzeć poniżej.

 

Zobaczcie również zaproszenie na drugą edycję Kill The Devil Hill.

 


  • Źródło: www.killthedevilhill.pl / www.karpacz.pl
  • Foto: materiały prasowe organizatora (www.killthedevilhill.pl)

O autorze

Aleksandra Legutko