Aktualności

LPK Frenstat: Seria próbna dla Koziska, rekordowy skok Murańki!

Cestmir Kozisek osiągnął najlepszy rezultat w serii próbnej poprzedzającej sobotni konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego we Frenstacie. Drugie miejsce przypadło wczorajszemu triumfatorowi, Klemensowi Murańce, który ustanowił nowy rekord skoczni.

Murańka z rekordem

Zwycięstwo w serii próbnej Cestmirowi Koziskowi dał skok na odległość 100,5 m. Tuż za nim uplasowali się Klemens Murańka, który ustanowił nowy rekord skoczni (106,5 m) i Sebastian Colloredo (102 m). W czołowej piątce nie zabrakło miejsca dla Ernesta Prislica oraz Federico Cecona. Skoczkowie uzyskiwali kolejno 98,5 m i 103,5m. Lokata 6. przypadła Clemensowi Aignerowi (99 m), natomiast 7. był Daniel Wenig (98,5 m). Ósme miejsce zajął David Siegel, który lądował na tej samej odległości, co jego poprzednik. Dziesiątkę uzupełnili lider LPK – Anze Lanisek (94,5 m) oraz Viktor Polasek (96 m).

Nierówni Polacy

W czołowej dwudzieste znaleźli się jeszcze Krzysztof Leja (13.) oraz Grzegorz Miętus (15.). Aleksander Zniszczoł i Adam Ruda uplasowali się kolejno na 21. i 23. lokacie. Miejsca w „trzydziestce” zabrakło dla wicelidera LPK – Przemysława Kantyki (32.) i Stanisławia Bieli (34.)

Czy Klemes ponownie stanie na najwyższym stopniu podium? Początek pierwszej serii konkursowej już o 14:00.

Szczegółowe wyniki serii próbnej:


  • Źródło: fis-ski.com
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Natalia Żaczek