Aktualności

LGP Czajkowski: Żółta koszulka Sakuyamy niezagrożona?

Już w nadchodzący weekend skocznia w Czajkowskim będzie areną zmagań skoczków i skoczkiń startujących w cyklu Letniej Grand Prix. Pełną listę startową poznamy po odprawie technicznej w piątkowy poranek.

Plan dnia
Jako pierwsi na skoczni pojawią się mężczyźni. Wystartują w dwóch seriach treningowych, a następnie w kwalifikacjach, o ile rozegranie ich będzie konieczne. Po południu na rosyjskiej Snieżynce zaprezentują się panie.

Czy Sakuyama pozostanie liderem?
Do Rosji nie udało się wielu zawodników zajmujących czołowe lokaty w klasyfikacji generalnej. W Czajkowskim zabraknie m.in. Severina Freunda oraz Dawida Kubackiego. Wydaje się, że największą konkurencją dla Kento Sakuyamy może być Kenneth Gangnes, który jest obecnie w świetnej formie. Jednak Norweg traci do Japończyka ponad 200 punktów, więc nawet gdyby dwukrotnie wygrał, nie przejąłby żółtej koszulki lidera.

Drugi konkurs kobiet
Zawody rozgrywane na rosyjskim obiekcie, to dopiero drugie z cyklu Letniej Grand Prix Pań. Przed trzema tygodniami w Courchevel, triumfowała Sara Takanashi, będąca obecnie liderką klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce zajmuje Yuki Ito, a podium uzupełnia Daniela Iraschko-Stolz.

Silny skład Polaków
Nasi reprezentanci pojechali do Czajkowskiego w mocnym składzie. Łukasz Kruczek powołał na rosyjskie konkursy Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Jana Ziobro, Klemensa Murańkę, Aleksandra Zniszczoła oraz Przemysława Kantykę, który zapewnił sobie start w zawodach, dzięki dobrym występom w Letnim Pucharze Kontynentalnym i FIS Cupie. Zaskoczeniem może być tylko nieobecność Dawida Kubackiego.

Piątek, 04.09.2015
9:00 – oficjalny trening mężczyzn
11:00 – kwalifikacje mężczyzn
13:00 – oficjalny trening kobiet
15:00 – kwalifikacje kobiet


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Natalia Żaczek