Aktualności

Zapowiedź soboty ze skokami narciarskimi

Przed nami emocjonująca sobota pod znakiem Letniej Grand Prix w skokach narciarskich. Na starcie zobaczymy zarówno kobiety, jak i mężczyzn, a o wysokie miejsca powalczą najlepsze skoczkinie i skoczkowie z całego świata.

LGP Mężczyzn

W sobotę na skoczni K125 w Czajkowskim swoje skoki oddadzą panowie podczas zawodów z cyklu Letniej Grand Prix.

Weekend rozpocznie się serią próbną, która planowo przewidziana jest na godzinę 12:30. Godzinę później na belce startowej zobaczymy skoczków w pierwszej serii konkursu indywidualnego.

Swoją obecność podczas zawodów w Rosji zadeklarowały między innymi ekipy z Polski, Niemiec, Norwegii, Czech oraz Japonii. W sobotnim konkursie zobaczymy silny skład polskiej drużyny. W Czajkowskim wystąpią Kamil Stoch, Piotr Żyła, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł, Przemysław Kantyka, a także Jan Ziobro.

Dowiemy się również, czy aktualny lider klasyfikacji generalnej – Kento Sakuyama wykorzysta nieobecność Severina Freunda oraz Dawida Kubackiego i powiększy swoją przewagę w tabeli.

LGP Pań

W ten weekend w Czajkowskim zaprezentują się także panie. Zawodniczki oddadzą swoje skoki na obiekcie K95.

O 16:00 zobaczymy skoczkinie podczas serii próbnej, a o 17:00 rozpocznie się pierwsza seria konkursowa.

Do Rosji przyjechało 31 pań, między innymi z Japonii, Czech i Niemiec. Wśród nich wystąpią najlepsze skoczkinie, jak Sara Takanashi, Yuki Ito, Anna Rupprecht oraz Katharina Althaus.

Przed nami zacięta rywalizacja o punkty w klasyfikacji generalnej. O utrzymanie pozycji liderki powalczy Japonka – Sara Takanashi.

Program zawodów

12:30 – seria próbna K125 – mężczyźni

13:30 – konkurs indywidualny K125 – mężczyźni

16:00 – seria próbna K95 – kobiety

17:00 – konkurs indywidualny K95 – kobiety


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Aleksandra Bazułka