Aktualności

LGP Czajkowski: Przed nami ostatni konkurs mężczyzn tego weekendu

Dzisiejszym konkursem kończymy rywalizację mężczyzn na rosyjskim kompleksie skoczni  Śnieżynka w Czajkowskim. Zawody zostały zaplanowane na godzinę 11:30 czasu polskiego. Od 10:30 rozpocznie się seria próbna. Na starcie zobaczymy 41 zawodników.

 

Czas na finał weekendu

Po wczorajszych emocjach na skoczni HS-106 przyszedł czas na kolejne zmagania. Ze względu na niekorzystne prognozy pogody, sobotni konkurs został przeniesiony na skocznie normalną. Dzisiejsza rywalizacja odbędzie się już na obiekcie HS-140. Faworytami konkursu wydają się być m.in. Kenneth Gangnes oraz Robert Kranjec. Przeszkodzić mogą im jednak Japończycy, Słoweńcy, a także Polacy – Kamil Stoch i Piotr żyła. Obaj zakończyli wczorajsze zmagania w pierwszej dziesiątce. Szansę na poprawę swoich wyników mają również: Klemens Murańka, Jan Ziobro, Aleksander Zniszczoł i Przemysław Kantyka.

 

Program zawodów:
10:30 – Seria próbna
11:30 – Pierwsza seria konkursowa

 

Relacja live

Transmisję zawodów o godzinie 11:30 przeprowadzi stacja Eurosport2. Jednocześnie zapraszamy na naszą stronę, gdzie wraz z rozpoczęciem serii próbnej dostępna będzie racja live FIS.

Lista startowa


 

  • Źródło: FIS
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Kamila Walter