Aktualności

Katja Pozun dla Skoki24.pl: „Chcę, aby moje skoki zimą były jeszcze lepsze”

Katja Pozun to 22-letnia skoczkini ze Słowenii. Podczas zawodów w Ałmatach, które zakończyły żeńskie zmagania LGP w 2015 roku zajęła dwukrotnie 7. miejsce. W udzielonej nam wypowiedzi podsumowała kazachską rywalizację, podzieliła się planami na najbliższą przyszłość oraz opowiedziała o fenomenie Sary Takanashi.

Zawody na plus

Katja Pozun nie kryje zadowolenia z zajętych przez siebie miejsc podczas zawodów w Ałmatach. Jak sama twierdzi – był to krok w dobrym kierunku. „Tak, jest nawet zadowolona z dwóch siódmych miejsc. Po złych skokach w Courchevel i po niezbyt dobrym wyniku w Czajkowskim, te 7. miejsca są dowodem na to, że jest coraz lepiej”.

Mieszane uczucia odnośnie skoków

Słowenka w Ałmatach oddała dwa dobre i dwa trochę słabsze skoki. Pozwoliło jej to jednak zająć dwukrotne 7. pozycję. „Podczas obu konkursów w Kazachstanie, oddałam jeden dobry i jeden trochę gorszy skok. Najbardziej zadowolona jestem z mojego pierwszego skoku w drugim konkursie”.

Zmienna pogoda

Warunki pogodowe nie były łaskawe dla zawodniczek. W Kazachstanie oprócz współrywalizacji toczyła się walka z wiatrem. „Pogoda codziennie była bardzo zmienna, więc konkursy były ciężkie dla wszystkich dziewczyn”.

Pechowe 13. miejsce?

W klasyfikacji generalnej LGP Pań Katja Pozun zajęła 13. lokatę. Jednak dla zawodniczki ważniejsza jest rywalizacja zimowa. „Myślę, że mogło być lepiej. Jednak moja poprawa w stosunku do poprzednich konkursów pokazała, że wracam do mojej formy, którą chcę osiągnąć przed zimą”.

Niepokonana Takanashi

Członkini klubu SK Zagorje przyznaje, że Sara Takanashi tego lata była nie do pokonania. Jednak nie zamierza jej odpuścić podczas najbliższej zimy. „Oczywiste jest, że w sezonie letnim bardzo trudno było pokonać Sarę. Jednak ja chcę skupić się bardziej na zimie”.

Najbliższe plany

Do rozpoczęcia żeńskiego sezonu zimowego pozostały prawie trzy miesiące. Głównym celem dla Słowenki na ten okres jest wyeliminowanie błędów, które trapią ją na skoczni. „Chcę aby moje skoki przed zimą stały się jeszcze lepsze. Zatem muszę popracować nad swoją sprawnością fizyczną i wyeliminować przed zimą kilka błędów na skoczni. Czekają mnie jeszcze krajowe mistrzostwa, a później będziemy już tylko czekać na sezon zimowy”.


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Kacper Kolenda

O autorze

Katarzyna Służewska