Aktualności

LGP Hinzenbach: O 15:00 początek treningów [na żywo]

Już w ten weekend czekają nas ostatnie zmagania w ramach Letniej Grand Prix. Skoczkowie ze światowej czołówki zaprezentują się w Hinzenbach, a na starcie nie zabraknie Polaków, którzy przyjechali do Austrii w najsilniejszym składzie.

Program zawodów

Pierwszy zawodnik pojawi się na rozbiegu już w sobotę o 15:00. Skoczkowie wezmą udział w dwóch seriach treningowych, poprzedzających kwalifikacje, które zaplanowano na 17:00. Niedzielna rywalizacja rozpocznie się o 13:00 od serii próbnej, a na 14:00 przewidziano początek konkursu.

Mocna obsada

Do Austrii udali się niemal wszyscy zawodnicy, którzy zajmują czołowe miejsca w klasyfikacji generalnej. Choć nikt już nie zdoła odebrać zwycięstwa Kento Sakuyamie, rywalizacja o pozostałe miejsca na podium zapowiada się niezwykle ekscytująco. W Hinzenbach zabraknie Roberta Kranjca.  Z pewnością nie uda mu się utrzymać pozycji wicelidera, ponieważ w „generalce” po piętach depczą mu Kenneth Gangnes oraz Severin Freund.  Warto wspomnieć, że pierwszy raz tego lata, na starcie pojawi się Gregor Schlierenzauer.

Sześciu Polaków

W Hinzenbach zaprezentują się czterej podopieczni Łukasza Kruczka oraz dwaj członkowie kadry Macieja Maciusiaka. Pierwszym z biało-czerwonych, który pojawi się na rozbiegu będzie Maciej Kot (32. numer startowy). Nie będziemy musieli długo czekać na kolejnego reprezentanta Polski, ponieważ z numerem 34. wystartuje Klemens Murańka. Później obejrzymy Jana Ziobrę (54.). Kamil Stoch, Piotr Żyła i Dawid Kubacki plasują się w pierwszej dziesiątce, co daje im prawo startu w zawodach bez udziału w kwalifikacjach. Jeśli jednak nasi skoczkowie w nich wystartują, na plastronach będą dzierżyć kolejno numery: 61., 62. oraz 66.

Relacja na żywo z treningów i kwalifikacji:


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Natalia Żaczek