Aktualności

FIS Cup Rasnov: zawody dla Haralambie, Polka na podium

Przed momentem zakończył się niedzielny konkurs FIS Cup pań w rumuńskim Rasnov. Zawody wygrała z ogromną przewagą Daniela Haralambie. 2. lokatę zajęła Linda Grabner. Na najniższym stopniu podium stanęła Polka – Kinga Rajda.

Seria próbna

W serii poprzedzającej dzisiejszy konkurs z cyklu FIS Cup pań najlepszy skok oddała Daniela Haralambie. Rumunka skoczyła 90,5 metrów, dzięki czemu wygrała z dużą przewagą serię próbną. Lokatę dalej uplasowała się Austriaczka – Linda Grabner (87 m). Najlepszą Polką serii próbnej okazała się być Kinga Rajda. Zawodniczka ze Szczyrku skoczyła 85 metra i zajęła 3. miejsce. Magdalena Pałasz po skoku na 80,5. metra uplasowała się tuż za Kingą Rajdą. 7. lokatę zajęła w serii próbnej Joanna Szwab (75,5 m). Po skoku na 58. metr skoczni Paulina Cieślar zajęła 15. miejsce.

Konkurs dla Haralambie

Po skokach dwóch bardzo dalekich skokach (90,5 m/ 93,5 m)  z ogromną przewagą ponad 30 punktów nad drugą zawodniczką konkurs wygrała Rumunka – Daniela Haralambie. Na 2. miejscu uplasowała się Austriaczka – Linda Grabner, która wylądowała na 83,5. m oraz 82,5. m skoczni (193,5 pkt.). Zaledwie punkt mniej zdobyła Kinga Rajda, która po pierwszej serii zajmowała 2. lokatę. Polka skoczyła 85 m i 82 m. Tuż za podium znalazła się Magdalena Pałasz. Joanna Szwab ostatecznie uplasowała się na 8. miejscu, natomiast na 11. lokacie znalazła się Paulina Cieślar.

Pełne wyniki

 

Źródło: FIS

Foto: Katarzyna Służewska

 

O autorze

Kacper Kolenda