Puchar Prezesa PZN w Zakopanem: Artur Kukuła najlepszy w sobotę

W sobotę (3 października) odbył się pierwszy z dwóch konkursów o Puchar Prezesa Polskiego Związku Narciarskiego na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Na podium zawodów znaleźli się: Artur Kukuła, Adam Ruda i Łukasz Podżorski.

Artur Kukuła wygrał sobotni konkurs w Zakopanem po dwóch skokach na odległość 127 i 132 m. Skoczek klubu WSS Wisła w Wiśle o równe 2 pkt. wyprzedził Adama Rudę, który uzyskał dziś 128,5 i 133 m. Trzecią pozycję wywalczył Łukasz Podżorski (125,5 i 127,5 m). Lokaty od 4. do 6. zajęli: Krzysztof Leja, Krzysztof Miętus i Stanisław Biela.

W czołowej „10” uplasowali się również: siódmy Tomasz Byrt, ósmy Andrzej Zapotoczny, dziewiąty Dawid Jarząbek i dziesiąty Andrzej Gąsienica.

Z zawodach wzięło udział 32 skoczków. Finałowa rywalizacja o Puchar Prezesa PZN w Zakopanem już w niedzielę o 10:00.

Więcej zdjęć i pełną relację z weekendowych zmagań w Zakopanem znajdziecie już wkrótce na skoki24.pl – śledźcie nas także na Facebooku, Twitterze i Instagramie.

• Źródło: informacja własna / PZN