Aktualności

Bartłomiej Kłusek dla Skoki24.pl: „Mam nadzieję na dobry sezon zimowy”

Ostatni weekend z Letnim Pucharem Kontynentalnym 2015 okazał się bardzo udany dla Bartłomieja Kłuska. Sam zawodnik nie krył radości z występu w Klingenthal. W udzielonej wypowiedzi podsumował cały sezon letni, a także zapowiedział walkę podczas zbliżającej się zimy.

Zawody na plus

Podczas finałowych zawodów LPK w Klingenthal Bartłomiej Kłusek zajął odpowiednio 9. i 5. miejsce. Były to dla naszego reprezentanta jedne z lepszych zawodów tego lata, z czego nie krył radości. „Z konkursów w Klingenthal wracam zadowolony, bo skoki naprawdę zaczynają wyglądać dobrze i sprawiają mi radość. Co do pierwszego dnia jestem w połowie zadowolony, bo w drugiej serii popełniłem błąd na progu, przez co odbicie wyszło zbyt płasko i nie było wysokości żeby odlecieć jeszcze kilka metrów. Co do dzisiaj, to jestem bardziej zadowolony, bo wszystkie dzisiejsze skoki były naprawdę fajne. W drugiej serii trochę zabrakło szczęścia do wiatru, bo był lekki podmuch z tyłu i od razu szybciej zbliżył się zeskok, ale udało się wyciągnąć z tego całkiem dobre metry – 5. miejsce także fajnie „.

Sprzyjające warunki pogodowe

22-latek z Buczkowic przyznał także, że podczas niemieckich zawodów panowały bardzo równe warunki pogodowe, które sprzyjały sprawiedliwemu przeprowadzeniu zawodów. „Patrząc na ostatnie konkursy, to te były rozgrywane w naprawdę fajnych i równych warunkach. Było sprawiedliwie”.

Zapowiedź walki

Sezon letni dla naszego reprezentanta był nierówny, jednak wysokie lokaty w Klingenthal pozwalają sądzić, że jest to zapowiedź udanej zimy. „Zima się zbliża, a skoki zaczynają już naprawdę fajnie wyglądać i mam nadzieję w końcu na dobry sezon”.

Podsumowanie lata

Dla zawodnika z klubu LKS Klimczok Bystra najbardziej udany był początek i koniec letnich zmagań. Bartłomiej Kłusek nie może doczekać się już skoków na śniegu. „Jeżeli chodzi o konkursy, to najlepiej wypadły mi te pierwsze starty – LGP w Wiśle, CoC Kranj i właśnie te w Klingenthal. Dużo też trenowaliśmy pod względem technicznym skoku, co przynosi już efekty, a także ciężkie treningi fizyczne, które ciągle trwają. Teraz przed nami ostatni start – MP w Szczyrku – i oczekujemy na śnieg”.


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Kacper Kolenda

O autorze

Katarzyna Służewska