Klinec i Prevc mistrzami Słowenii

Od 7 do 11 października słoweńskie skoczkinie i skoczkowie narciarscy rywalizowali na obiekcie HS-109 w Kranju. Zawodnicy walczyli o mistrzowskie tytuły w krajowym championacie. Wśród kobiet złoty medal zdobyła Ema Klinec, a w męskiej kategorii najlepiej spisał się Peter Prevc.

Triumf Klinec

W niedzielnych Mistrzostwach Słowenii Kobiet wystartowało 10 zawodniczek. Najlepiej z nich spisała się Ema Klinec. Złoty medal 17-latka zdobyła dzięki skokom na 108,5m i 102 m (250,4 pkt.). Na 2. miejscu, ze stratą ponad 28 punktów, uplasowała się Katja Pozun (97/100,5). Brązowy medal trafił do rąk Ursy Bogataj, która za skoki na 98,5 i 96,5 metra otrzymała łączną notę 216 punktów.

Miejsca od 4. do 6. zajęły kolejno Maja Vtic (101/93; 213,7 pkt.), Spela Rogelj (94/98,5; 210 pkt.) i Eva Logar (94/89; 188,9 pkt.).

Mistrzostwa Słowenii Kobiet – pełne wyniki

Złoty Prevc

W Mistrzostwach Słowenii Mężczyzn bezkonkurencyjny okazał się Peter Prevc, która za skoki na 111. i 112. metr otrzymał notę 271,4 punktu. Srebrny medal trafił do rąk Anze Laniska (108/107), który do swojego starszego kolegi stracił aż 12,9 punktu. Na najniższym stopniu podium, a tym samym z brązowym krążkiem, zawody zakończył słoweński weteran – Robert Kranjec (106,5/105; 252,2 pkt.).

W czołowej szóstce znaleźli się ponadto Gasper Bartol (106/106,5), któremu do podium brakło zaledwie 0,2 punktu, Jaka Hvala (106/105,5; 251,7 pkt.) oraz Domen Prevc (104/107; 250.3 pkt.).

Mistrzostwa Słowenii Mężczyzn – pełne wyniki

SK Zagorje i SK Triglav1 najlepszymi drużynami

W niedzielę, 11 października, odbył się również konkurs drużynowy mężczyzn, a także konkurs drużynowy MIX.

W rywalizacji drużynowej złoty medal trafił do pierwszego składu SK Triglav, w skład którego weszli Robert Kranjec, Ziga Jelar, Domen Prevc i Peter Prevc. Zawodnicy Ci zdobyli łącznie 1016,3 punktu. Na podium stanęły również pierwsze składy SSK Sam Ihan (Damjan, G.Bartol, T.Bartol, Sinkovec) – 975,5 punktu oraz SSK Ilirija (Kramarsic, Capuder, Bogataj, Kus) – 897,3 punktu.

Mistrzostwa Słowenii – konkurs drużynowy – pełne wyniki

W zmaganiach ekip mieszanych, na najwyższym stopniu podium stanęła drużyna SK Zagorje skacząca w składzie Pozun, Prislic, Pograjc Zupancic. Drużyna ta zdobyła łącznie 948,5 punktu. Srebrny medal trafił natomiast do SSK Sam Ihan (Logar, Damjan, G.Bartol, Sinkovec) – 910,3 punktu, a brąz do pierwszego składu SSK Ilirija (U.Bogataj, Kramarsic, T.Bogataj, Kus) – 903,9 punktu.

Mistrzostwa Słowenii – konkurs drużynowy MIX – pełne wyniki

Domen Prevc i ND Ratece Planica najlepsi w kategorii do lat 20

W sobotę, 10 października, na skoczni HS-109 w Kranju, odbyła się indywidualna oraz drużynowa rywalizacja o mistrzowskie tytuły w kategorii do lat 20.

Wśród 48 zawodników bezkonkurencyjny okazał się Domen Prevc, który za skoki na 110. i 107. metr otrzymał łączną notę 266,6 punktu i został mistrzem Słowenii w swojej kategorii. Na 2. miejscu stanął Anze Lanisek (104,5/105), który do swojego młodszego kolegi stracił 17,5 punktu, a podium uzupełnił Tilen Bartol (105/103; 246,4 pkt.).

W czołowej szóstce sklasyfikowani zostali ponadto Ziga Jelar (107/99; 241,8 pkt.), Andraz Modic (104/102; 239,8 pkt.) oraz Bor Pavlovcic (105/100; 237 pkt.).

Mistrzostwa Słowenii – kategoria do lat 20 – pełne wyniki

W rywalizacji drużynowej najlepszą ekipą okazała się ND Ratece Planica, w skład której weszli Anze Lavtizar, Lojze Petek, Bor Pavlovcic oraz Tok Tarman. Na podium stanęły również pierwsze składy SK Triglav (Jelar, Lesnik, Fabijan, D.Prevc) oraz SSK Ilirija (T.Bogataj, Capuder, U.Rogelj, Kus).

Mistrzostwa Słowenii – konkurs drużynowy do lat 20 – pełne wyniki

Domen Prevc i SSK Ilirija1 wygrywają w kategorii do lat 18

7 października na skoczni w Kranju odbyła się rywalizacja w kategorii do lat 18 w ramach Mistrzostw Słowenii 2015.

W konkursie indywidualnym medale zdobyli Domen Prevc, Bor Pavlovcic oraz Tine Bogataj. W rywalizacji drużyn wygrała natomiast ekipa SSK Ilirija1 (T.Bogataj, U.Rogelj, Kos, Kus) przed SSK Velenje1 (Brecl, Vitez, Vrhovnik, Osterc) i SK Triglav1 (Remic, Lesnik, kotnik, D.Prevc).

• Źródło: smusko.adamsoft.si / sloski.si