Aktualności

Norbert Harsche skakał na Ukrainie

Autor Skoki24.pl

Norbert Harshe to 21-letni reprezentant klubu ZKN Sokół Zagórz. Ostatnie dwa weekendy spędził startując w zawodach na Ukrainie. 

Najpierw startował w Krzemieńcu na skoczni K40 gdzie w kategorii OPEN zajął drugie miejsce, dzięki skokom na 38. i 40. metr. Tydzień później pojawił się w Werchowinie , gdzie startował na skoczni K50 w kategorii rocznik 1994 i starsi. Zawodnik, który trenuje głównie na skoczni K40 w Zagórzu, wylądował na 48,5 i 46. metrze. Dzięki tym próbom zajął 3. pozycję. Po zawodach pojechał jeszcze na trening do głównego ośrodka skoków na Ukrainie – Vorochty. Znajdują się tam obiekty K90 i K70, na które można wjechać wyciągiem. Niestety ten akurat się popsuł i Norbert na skocznie K70 musiał wchodzić pieszo.

Jak sam podsumowuje, na Ukrainę udał się głównie treningowo i jest zadowolony ze swoich skoków. Zawodnik z Zagórza przyznaje, że na Ukrainie chętnych do skakania nie brakuje, a trenerzy mocno motywują i zachęcają do trenowania swoich podopiecznych.

Gorzej sytuacja wygląda w jego klubie, gdzie – jak sam przyznaje – młodzież niezbyt garnie się do uprawiania sportu i nie ma wielu chętnych do treningów.

Sezon letni Norbert planuje zakończyć podczas Mistrzostw Brandenburgii  w niemieckim Bad Freienwalde, gdzie rok temu zwyciężył na skoczni K42.

[huge_it_gallery id=”67″]


  • Źródło: informacja własna / Dawid Jurga
  • Foto: archiwum prywatne skoczka

O autorze

Skoki24.pl

Portal o skokach narciarskich.