Aktualności

Mistrzostwa Austrii: O medale powalczą w Bischofshofen i Villach

Październik to zakończenie sezonu letniego w skokach narciarskich, ale to także okres krajowych championatów. I tak w dniach od 23 do 25 października na skoczniach w Bischofshofen (HS-140) i Villach (HS-98), Austriacy powalczą o mistrzowskie tytułu. Czy Kraft, Hayboeck i Iraschko-Stolz obronią tytuły sprzed roku?

Duża skocznia na dobry początek – program zawodów

W dniu 23 października austriaccy skoczkowie powalczą o mistrzowski tytuł na dużej skoczni (HS-140) w Bischofshofen.

13:00 – seria próbna
14:00 – 1. seria konkursowa, bezpośrednio po niej nastąpi seria finałowa

Przed rokiem na dużym obiekcie w Innsbrucku (tylko jedna seria) triumf odniósł Stefan Kraft, który w niesprzyjających warunkach pogodowych poleciał na 129,5 metra. Srebrny medal trafił do rąk Michaela Hayboecka (127m), a brązowy do Andreasa Koflera (127m). Zaskoczeniem wówczas była dopiero 6. lokata Gregora Schlierenzauera (124m).

Normalny obiekt na osłodę

Z Bischofshofen zawodnicy przeniosą się do Villach, gdzie będą walczyli na normalnej skoczni o indywidualne i drużynowe mistrzostwo kraju.

Sobota, 24 października

10:00 – oficjalny trening (dwie serie)
13:00 – konkurs drużynowy

Niedziela, 25 października

9:00 – seria próbna
10:15 – 1. seria konkursowa, bezpośrednio po niej nastąpi seria finałowa

Przed rokiem konkurs na normalnym obiekcie odbył się w Tschagguns. Wówczas wśród mężczyzn złoto zdobył Michael Hayboeck, srebro – Stefan Kraft, a brąz – Clemens Aigner. Najlepszą skoczkinia okazała się natomiast Daniela Iraschko-Stolz, a podium uzupełniły Chiara Hoelzl i Jacqueline Seifriedsberger.


  • Źródło: ewoxx.com / informacja własna
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Katarzyna Służewska