Aktualności

Miły gest Petera Prevca

Peter Prevc – czołowy zawodnik Pucharu Świata w skokach narciarskich – wykazał się wielkim sercem, odwiedzając kontuzjowanego niedawno początkującego słoweńskiego zawodnika.

Pechowy początek przygody ze skokami

Aljaz Janhar to młody skoczek z Kranja. Swoją przygodę ze skokami rozpoczął na początku tego roku. Niestety długo nie nacieszył się skakaniem, gdyż niedawno złamał nogę, którą musi przez 12 tygodni nosić w szynie. Ku pocieszeniu skoczka ruszył jego starszy i znacznie bardziej doświadczony kolega Peter Prevc, odwiedzając go w domu.

Przyjemne spotkanie z Prevcem

„Ten chłopak oddał swoje pierwsze skoki w życiu w styczniu. W sierpniu ustanowił swój własny rekord skacząc na odległość 11 metrów. Potem nieszczęśliwie dość złamał nogę. Mam nadzieję, że moja dzisiejsza wizyta uczyni jego powrót do zdrowia znośniejszym” – napisał na swoim fanpage’u Peter Prevc.

Peter Prevc minionej zimy wspólnie z Severinem Freundem zajął 1. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Słoweniec jest także wicemistrzem olimpijskim, medalistą mistrzostw świata, a jego rekord życiowy wynosi aż 250 metrów. Podopieczny Gorana Janusa jest z pewnością jednym z faworytów do walki o czołowe lokaty w sezonie 2015/2016.

This boy made his first jumps in January this year. In August he set his personal best of 11 meters. Then he broke his…

Posted by Peter Prevc on 12 października 2015


  • Źródło: berkutschi.com / facebook.com
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Martyna Maleszewska