Aktualności

Wbudowano kamień węgielny pod halę ZSMS w Zakopanem

Niespełna tydzień temu, 14 października, miał miejsce Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowoczesnej hali sportowej. Wydarzeniu towarzyszył marszałek województwa małopolskiego – Marek Sowa.

Uroczystość wbudowania kamienia węgielnego

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w ZSMS w Zakopanem miała miejsce uroczystość podpisania aktu erekcyjnego, rozpoczynającego budowę nowoczesnej hali sportowej. Wydarzeniu towarzyszyła także ceremonia wmurowanie kamienia węgielnego pod nową inwestycję, czego dokonał marszałek województwa małopolskiego – Marek Sowa. ”Wierzę, że ta wspaniała hala przyczyni się do tego, że jeszcze bardziej wzmocni się pozycja Szkoły Mistrzostwa w Zakopanem, stając się prawdziwą kuźnią talentów olimpijskich”- mówi marszałek małopolski. Należy również zaznaczyć, że od roku SMS w Zakopanem jest objęta honorowym patronatem województwa małopolskiego. Dzięki tej owocnej, chodź wciąż krótkiej współpracy, już dziś można mówić o pierwszych sukcesach takich jak możliwość przygotowania przyszłych mistrzów sportów zimowych już na etapie szkoły podstawowej.

Nowa hala sportowa

Nowy obiekt będzie miał powierzchnie równą 1662 metrów kwadratowych. Obejmować będzie boisko do piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki. Dodatkowo do dyspozycji uczniów zostaną przeznaczone sprzęty wykorzystywane do ćwiczeń lekkoatletycznych (m.in. skrzynia do skoków, ławeczki, drabinki, równoważnie). Cała inwestycja niesie ze sobą koszty ok. 8 mln zł.


  • Źródło: podhale-sport.pl
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Kamila Walter