Aktualności

5 grudnia Mikołaj w Goleszowie

W sobotę 5 grudnia odbędzie się Międzynarodowy Konkurs Skoków Narciarskich Dzieci i Młodzieży „Mikołaj w Goleszowie”. Skoczkowie i skoczkinie powalczą w ośmiu kategoriach, na dwóch skoczniach (K-17 i K-30), a na najlepszych czekają pamiątkowe dyplomy, puchary i nagrody. 

 

[Aktualizacja]

Organizatorzy zawodów informują, że cała sobotnia rywalizacja w ramach zawodów „Mikołaj w Goleszowie 2015” odbędzie się na mniejszej skoczni K-17. W związku z tym trenerzy zakładają, że najstarszą kategorią zawodników będzie rocznik 2003. Rywalizacja w kategorii Open, do której zgłosiła się już grupa skoczków z Łodzi, również ma być przeprowadzona na mniejszym obiekcie. 

 

Program zawodów „Mikołaj w Goleszowie”

Sobota, 05.12.2015

09:30 – skoki treningowe

10:50 – otwarcie zawodów

11:00 – rozpoczęcie konkursu skoków

13:00 – ceremonia zakończenia (ogłoszenie wyników i nagrodzenie najlepszych)

 

Rywalizacja na skoczni K-17 odbędzie się w 4 kategoriach wiekowych:

  • rocznik 2008’ i młodsi
  • rocznik 2006’ i 2007’
  • rocznik 2004’ i 2005’
  • dziewczęta 2001’ i młodsze

 

Na obiekcie K-30 zobaczymy dwa roczniki męskie, jedną kategorię kobiecą oraz otwarty konkurs skoków:

  • rocznik 2003’,
  • rocznik 2002’,
  • OPEN,
  • dziewczęta 2000’ i starsze

 

Celem zawodów jest popularyzacja aktywnego wypoczynku i sportu, a przede wszystkim skoków narciarskich wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie walorów turystycznych i rekreacyjnych gminy Goleszów.

Zawody w Goleszowie są także świetną okazją do integracji środowisk klubów sportowych sekcji narciarskiej z regionu Podbeskidzia oraz przygranicznych terenów Czech, zweryfikowania poziomu wyszkolenia zawodników, a także wyłonienie najlepszych zawodników Międzynarodowego Konkursu Skoków Narciarskich Dzieci i Młodzieży „Mikołaj w Goleszowie”.

Organizatorem konkursu jest Ludowy Klub Sportowy „Olimpia” Goleszów, a współorganizatorami: Starostwo Powiatowe w Cieszynie i Gmina Goleszów. Zgłoszenia zawodników są przyjmowane do dnia 04.12.2015r. fax na nr: 33 8528 720 lub e-mail: marzena.gomola@op.pl.

Miło nam poinformować, że portal skoki24.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia. Znajdziecie u nas bardzo wiele materiałów prosto z Goleszowa, a w najbliższym czasie przypomnimy Wam poprzednie edycje tych konkursów. Aby niczego nie przegapić, śledźcie nas na Facebooku, Twitterze i Instagramie. I oczywiście, do zobaczenia w Goleszowie!


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Przemysław Krawiec

O autorze

Przemysław Krawiec