Aktualności

Problemy zdrowotne Richarda Freitaga

W ten weekend odbyły się letnie mistrzostwa Niemiec w skokach narciarskich. Nie wziął w nich udziału Richard Freitag, który odczuwa dyskomfort w lewym kolanie.

Drobna kontuzja

Niemiecki skoczek doznał kontuzji lewego kolana, dlatego przez ostatnie dwa dni nie pojawił się na skoczni w ramach mistrzostw rozgrywanych w Garmisch-Partenkirchen. Trener reprezentacji, Werner Schuster, przyznał jednak, że uraz nie jest poważny, a skoczek zrobi sobie dziesięciodniową przerwę od treningów po to, by nie nadwyrężać kolana. Jego udział w inauguracji Pucharu Świata 2015/2016 jest więc niezagrożony.

Puchar Świata 2014/2015

W ubiegłym sezonie Richard Freitag odniósł dwa zwycięstwa – w Engelbergu oraz podczas Turnieju Czterech Skoczni w austriackim Innsbrucku. Swój pierwszy triumf osiągnął w 2011 roku w Harrachovie. Drużynowe zwycięstwo na igrzyskach olimpijskich w Soczi, drużynowe wicemistrzostwo świata w Predazzo w 2013 czy mistrzostwo Niemiec z roku 2014 są jego największymi osiągnięciami.

Mistrzostwa kraju

W zawodach, które opuścił Freitag wzięło udział wielu innych utytułowanych zawodników. W sobotę skoczkowie rywalizowali w konkursie indywidualnym. Przypomnijmy, że tytuł mistrza Niemiec uzyskał zdobywca Kryształowej Kuli w ubiegłym sezonie – Severin Freund. Drugie miejsce zajął Andreas Wellinger, a na najniższym stopniu podium stanął Andreas Wank.


  • Źródło: sport1.de
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Katarzyna Pasek