Aktualności

Polskie treningi w Oberhofie i Planicy

Ostatni tydzień października jest dla polskich skoczków narciarskich bardzo intensywny. Wszystkie trzy kadry męskie przebywają bowiem na obozie treningowym w Oberhofie, a nasze zawodniczki skaczą w Planicy.

Tory lodowe po raz pierwszy

W miniony poniedziałek, 26 października, polskie kadry A, B i Juniorów udały się do Oberhofu, gdzie przez najbliższe kilka dni będą przygotowywały się do zbliżającej się zimy. We wtorek nasi reprezentanci oddali pierwsze w tym sezonie skoki na torach lodowych zamontowanych na skoczni K-90. Łukasz Kruczek był bardzo zadowolony z prób naszych zawodników „Pierwszy trening na rozbiegu lodowym był bardzo dobry. Od pierwszego skoku zawodnicy nie mieli żadnych problemów”, a także z przygotowania obiektu „Tory na skoczni w Oberhofie są przygotowane idealnie”.

Polki trenują w Planicy

Dwie nasze zawodniczki – Kinga Rajda i Joanna Szwab, przebywają natomiast aktualnie na treningach w Planicy, gdzie głównie skupiają się na poprawie techniki swoich skoków. Wyjazd dziewczyn zorganizowany został przez dyrekcję SMS Szczyrk i z tego też powodu na owy obóz nie pojechała Magdalena Pałasz. Zawodniczki w Słowenii zostaną do środy, na kiedy to zaplanowany jest powrót do Polski.

Cześć wszystkim! Obecnie znajdujemy się w Planicy niestety nie ma z nami Magdy ponieważ zgrupowanie zorganizowała nam…

Posted by Ladies Ski Jumping Poland on 27 październik 2015

Rozpoczęliśmy zgrupowanie w Oberhofie. Dziś oddaliśmy pierwsze skoki na torach lodowych na skoczni K90. Warunki dopisują i możemy w spokoju przygotowywać się do zimy 🙂 Oby tak dalej!

Posted by Maciej Kot on 27 październik 2015


  • Źródło: PZN / facebook.com
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Katarzyna Służewska