Aktualności

Kraft austriackim „Debiutantem Roku”

Stefan Kraft to – obok Severina Freunda – zawodnik, który Puchar Świata 2014/2015 może zaliczyć do udanych. Ostatniej zimy 15-krotnie stawał na podium, wygrał Turniej Czterech Skoczni, a w klasyfikacji generalnej PŚ zajął ostatecznie 3. miejsce. Nic więc dziwnego, że w swoim kraju został okrzyknięty „Debiutantem Roku”, choć na skoczni widzimy go już od kilku lat.

Radość z nagrody

Zwycięzca tegorocznego TCS nie krył zadowolenia z otrzymanej nagrody, bo jak sam przyznał – nie spodziewał się tego. „To dla mnie wyjątkowe wyróżnienie. Sama nominacja w takiej kategorii, to już spory zaszczyt. Byłem wtedy w naprawdę świetnej formie”.

Oprócz 22-letniego skoczka narciarskiego do owego wyróżnienia byli nominowani Vanessa Bittner – mistrzyni świata juniorów w łyżwiarstwie szybkim czy Felix Galla – mistrz świata w kolarstwie.

Treningi to priorytet

Stefan Kraft, który aktualnie przebywa w Oberstdorfie na obozie treningowym, nie miał możliwości odebrać nagrody osobiście. Uczynił to za niego Andreas Goldberger – nadal aktywny weteran skoków narciarskich. Legenda austriackich skoków przekaże nagrodę swojemu młodszemu koledze podczas PŚ w Klingenthal. „Niestety nie byłem w stanie sam odebrać nagrody. W Oberstdorfie już wcześniej mieliśmy rezerwację skoczni, która o tej porze roku jest oblegana przez wszystkie reprezentacje świata. Dla nas trening na tym właśnie obiekcie jest zawsze ważnym etapem przygotowań do sezonu zimowego” – przyznał Kraft.

Do sezonu zimowego pozostały jeszcze trzy tygodnie. Jednak już na ten moment Stefan Kraft czuje się mocny na skoczni i ma nadzieję, że sezon 2015/2016 będzie dla niego również udany. „Od samego początku świetnie mi się skacze. Kilkakrotnie udało mi się odlecieć naprawdę daleko. To dobry znak przed zimą. Dobrze się czuję na skoczni, choć przed nami jeszcze kilka eksperymentów przed zimą – w końcu ponownie chcemy rywalizować z najlepszymi”.


  • Źródło: fis-ski.com
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Katarzyna Służewska