Aktualności

Logo 4F na olimpijskich strojach reprezentacji Łotwy

Marka 4F związana od lat z polską kadrą w skokach narciarskich niedawno rozszerzyła swoją działalność. Firma ubierze reprezentację Łotwy na Letnie Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro 2016 oraz Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pyeongchang w 2018 roku.

Współpraca

Współpraca 4F z Łotewskim Komitetem Olimpijskim została nawiązana na drodze przetargu. Nie obejmuje ona tylko dwóch eventów jakami są igrzyska olimpijskie, ale także inne wydarzenia sportowe w latach 2017-2020 (np. młodzieżowe igrzyska olimpijskie). Firma nie ogranicza się tylko do tworzenia kolekcji dla sportowców, ale również do promowania zdrowego trybu życia, w związku z czym weźmie udział w łotewskim programie edukacyjnym „Sporto visa klase” (Cała klasa ćwiczy). Jej zadaniem będzie dostarczanie zarówno uczniom jak i nauczycielom zestawów do ćwiczeń i treningów szkolnym.

“ (…) Mamy nadzieję, iż w naszych strojach łotewscy zawodnicy sięgać będą po medale dostarczając kibicom radości oraz powodów do dumy. Z naszej strony zrobimy wszystko, aby łotewscy sportowcy byli zadowoleni z ubrań z logo 4F – zarówno ze względu na ich walory jakościowe jak i estetyczne, gdyż doskonale wiemy, jak ważne są obydwa te elementy w drodze po najwyższe, sportowe laury” – podsumowł Igor Klaja, Prezes Zarządu spółki OTCF S.A.

Kolekcja

Ubrania stworzone przez 4F nawiązują do barw i motywów narodowych Łotwy, ale w nieco unowocześnionej aranżacji. Motywem przewodnim jest charakterystyczny dla kraju warkocz, a kolorami dominującymi są burgund, biel oraz ciemna szarość. Inspiracją do stworzenia kolekcji były archiwalne zdjęcia zawodników łotewskich z minionych igrzysk olimpijskich, sięgających nawet 1936 roku. Mocnym atutem projektów polskiej marki jest dokładne dopracowanie detali, m.in. dobra jakość tkanin zapewniających odpowiednią wentylację oraz bezszwowa odzież, która pozwala zawodnikom na płynne i swobodne ruchy. Tzw. wisienką na torcie są dodatki, które idealnie dopełniają całość kolekcji.

“Prace nad kolekcją trwały od stycznia 2015 roku i jesteśmy bardzo zadowoleni z uzyskanego efektu. Kolekcja jest połączeniem najnowszych technologii, a zarazem oddaje narodowy charakter typowy dla Łotwy w nowoczesnym ujęciu. Mając doświadczenie w projektowaniu strojów dla sportowców, przygotowaliśmy propozycje, w których zawodnicy będą dumnie reprezentować swój kraj “– mówi Ranita Sobańska, Główna Projektantka i Dyrektor Kreatywna marki 4F.


  • Źródło: 4f.com.pl
  • Foto: Kacper Kolenda

O autorze

Martyna Maleszewska