Aktualności

Skład Austriaków na PŚ w Klingenthal

Do inauguracji Pucharu Świata 2015/2016 pozostało już tylko, albo aż, dziewięć dni. Zatem każda z narodowości dokonuje ostatnich szlifów w technice i w sprzęcie. Podczas gdy Polacy trenują w Wiśle, to austriacka kadra skacze w Oberstdorfie.

Kto do Klingenthal?

Austriacka kadra ostatnie zgrupowanie przed inauguracją nowego sezonu zimowego odbywa w Oberstdorfie, gdzie skacze na torach lodowych – podobnie jak pod koniec października. Do Niemiec pod bacznym okiem Heinza Kuttina pojechali: Manuel Fettner, Michael Hayboeck, Andreas Kofler, Stefan Kraft, Manuel Poppinger oraz Gregor Schlierenzauer. Jeśli nic złego się nie wydarzy, to właśnie tę szóstkę zawodników zobaczymy podczas zawodów Pucharu Świata w Klingenthal, które zaplanowane są w dniach 20-22 listopada.

Lepiej niż przed rokiem?

Warto tutaj również przypomnieć, że PŚ w Klingenthal w ubiegłym roku nie był dla Austriaków zbyt udany. Konkurs drużynowy okazał się dla nich totalną porażką – zajęli bowiem dopiero 8. miejsce, ale za to rywalizacja indywidualna była już o niebo lepsza – na 2. pozycji zawody zakończył Stefan Kraft.


  • Źródło: kleinezeitung.at
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Katarzyna Służewska