Aktualności

Trwają przygotowania do zimy na Wielkiej Krokwi

Prace związane z przygotowaniem Wielkiej Krokwi do zimy powoli dobiegają końca. Na skoczni im. Stanisława Marusarza założono już specjalne siatki, które sprawiają, iż śnieg podczas zimy nie będzie się osuwał. Przed Pucharem Świata zostaną jeszcze założone nowe bandy, a zaraz po zakończonym sezonie ma ruszyć gruntowna przebudowa skoczni. 

Zmiany

W ostatnich miesiącach na rozbiegu zakopiańskiego obiektu zostały ułożone nowe metalowe prowadnice, a także elementy ceramiczne ułatwiające poślizg nart. Wprowadzone zostało to jednak pod letnie skakanie, gdyż w zimie najazd jest utrzymywany przez specjalne maszyny ochładzające.

Dalsze plany

Ostatni większy remont obiektu miał miejsce 12 lat temu. Jeśli chodzi o wcześniej wspomniany najazd, to za rok zamontowane zostaną tory lodowe występujące na większości nowoczesnych obiektów do skakania. Stanie się to po Pucharze Świata, natomiast przed tymi prestiżowymi zawodami w planach jest pomalowanie i wzmocnienie band. Aby skocznia spełniała wszystkie homologacyjne warunki należy jeszcze zmodyfikować próg oraz zeskok. W związku ze zmianą kąta nachylenia, zostanie zmienione deskowanie na fragmencie zeskoku. W budżecie Ministerstwa Sportu i Turystyki na remont skoczni w Zakopanem zaplanowano 5 milionów złotych.

Konkursy na Wielkiej Krokwi

Pomijając zawody Pucharu Świata, na Wielkiej Krokwi czekają nas jeszcze konkursy FIS Cup (16-17.01.2016) oraz zawody Pucharu Kontynentalnego (13-14.02.2016). Warto zaznaczyć, że w tym roku na każdych z wymienionych edycji w Zakopanem wygrywał Polak. W PŚ uczynił to Kamil Stoch, w PK – Dawid Kubacki, a w FIS Cup – Andrzej Stękała.


  • Źródło: eurosport.onet.pl / pzn.pl
  • Foto: Kacper Kolenda

O autorze

Michał Kardynał