Aktualności

PŚ Klingenthal: Finowie i Francuzi odkryli karty

Kolejne związki narciarskie podają do mediów składy swoich reprezentacji na inauguracyjne zawody PŚ w Klingenthal, które odbędą się już w najbliższy weekend. Na Vogtland Arenie pokaże się czterech Finów, a także dwóch Francuzów.

Czwórka Finów na inaugurację

Po krajowych zawodach w Rovaniemi, Jani Klinga postanowił, że do Klingenthal uda się czterech najlepszych zawodników na Ounasvaaran. Zatem w inauguracji sezonu wezmą udział Janne Ahonen, Lauri Asikainen, Ville Larinto oraz Harri Olli.

Niespodzianką może być to, że w składzie nie znalazł się Jarkko Maeaettae, który spisywał się bardzo dobrze podczas zawodów Letniego Grand Prix 2015. Jednak w po zakończeniu sezonu letniego jego forma trochę się obniżyła i to może być głównym powodem jego braku w Klingenthal. 20-latek pojawi się na starcie już w Kuusamo, gdzie PŚ zawita w dniach 26-28 listopada.

Dwóch Francuzów w Klingenthal

Francuski Związek Narciarski poinformował, że do Klingenthal uda się dwóch reprezentantów trójkolorowych. Ze względu na małą ilość zawodników, pewne było, że w Niemczech pojawią się Ronan Lamy Chappuis oraz Vincent Descombes Savoie. Ta sama dwójka wystartuje także w zawodach PŚ w Kuusamo, Lillehammer, Niżnym Tagile i Engelbergu.


  • Źródło: facebook.com / estrepublicain.fr
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Katarzyna Służewska