Aktualności

Kraft: „Klingenthal sobie poradzi”

W piątkowe popołudnie odbyła się konferencja prasowa, na której skoczkowie podzielili się swoimi spostrzeżeniami odnośnie odwołania piątkowych treningów i kwalifikacji w Klingenthal. Jednym z gości był Stefan Kraft, który uważa, że była to słuszna decyzja. 

Optymizm przed inauguracją PŚ

„Jestem bardzo optymistycznie nastawiony do konkursów, które odbędą się w weekend u nas w ojczyźnie. Osoby odpowiedzialne za organizację zawodów, zrobiły wszystko, co było w ich mocy”, poinformował Severin Freund, zwycięzca PŚ w sezonie 2014/2015.

Wiara w organizatorów

Stefan Kraft, triumfator ostatniego TCS, nie może się także doczekać zawodów otwierających kolejny sezon. „W lecie bardzo ciężko pracowaliśmy. Jestem absolutnie przekonany o tym, że Klingenthal sobie poradzi, chociaż skocznia nie jest jeszcze do końca przygotowana. Dobrą decyzją było to, aby poczekać na to, żeby zrobiło się chłodniej. Byłbym bardzo zdegustowany, gdybym miał czekać jeszcze tydzień na pierwsze zawody”.

Już teraz temperatura nieco spadła, a na jutro zapowiadane są nawet opady śniegu. Zatem jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w sobotę o godzinie 13:30 oddane zostaną pierwsze skoki na Vogtland Arenie.


  • Źródło: weltcup-klingenthal.de / materiały prasowe
  • Autorzy: Katarzyna Służewska / Przemysław Krawiec
  • Foto: Brand-Aktuell

O autorze

Katarzyna Służewska