Aktualności

Oficjalna prognoza pogody na skoki w Klingenthal

Organizatorzy Pucharu Świata w Klingenthal zmagają się nie tylko z brakiem śniegu. Jak się okazuje, problemem może być także wiatr, którego podmuchy mogą sięgać 7 m/s.

Zimniej…

Start sezonu 2015/2016 nie należy do najłatwiejszych. Piątkowe skoki w Klingenthal zostały odwołane z powodu braku wystarczającej ilości śniegu. Prognozy pogody na weekend względem temperatury są nieco bardziej optymistyczne. Ma być zimniej, gdyż na termometrach w najcieplejszym momencie dnia zobaczymy 1 stopień powyżej zera. Nocami może chwycić lekki przymrozek, a opady ustaną.

…ale wietrznie

Niestety, skoczkowie rywalizujący na Vogtland Arenie mogą zmagać się z podmuchami wiatru. Według oficjalnych prognoz organizatorów mają one dochodzić do 7 metrów na sekundę! Na szczęście w godzinach rozgrywania sobotniego konkursu drużynowego wiatr ma zelżeć do ok. 2 m/s, co powinno umożliwić skakanie. Przewidywania na niedzielę zakładają natomiast prędkość wiatru w granicach 3-4 m/s, a także podmuchy do 7 m/s.

Należy pamiętać jednak, że prędkość wiatru na samej skoczni może kształtować się nieco inaczej ze względu na obecność siatek przeciwwietrznych, a także lokalizację obiektu. Prognozy te będą aktualizowane, a my będziemy Wam nieustannie przekazywać najświeższe informacje dotyczące skoków narciarskich w Klingenthal.

Pełną prognozę w formacie PDF znajdziecie TUTAJ.


  • Źródło: static.berkutschi.com
  • Foto: Przemysław Krawiec

O autorze

Przemysław Krawiec