Aktualności

Walter Hofer: „Jestem optymistą”

Dyrektor Pucharu Świata w skokach narciarskich, Walter Hofer, jest pozytywnie nastawiony przed inauguracją sezonu. Mimo kłopotów pogodowych Austriak wierzy, że wszystko uda się przeprowadzić bez większych problemów. 

Śniegu wystarczy

Piątkowe skoki w Klingenthal zostały odwołane z powodu braku wystarczającej ilości śniegu na Vogtland Arenie. Hofer broni jednak organizatorów. Jego zdaniem ilość śniegu pod skocznią jest wystarczająca, ale trzeba go rozkładać na zeskok ostrożnie ze względu na wysokie temperatury i występujące opady deszczu.

Idzie ochłodzenie

Ku zadowoleniu wszystkich kibiców, prognozy pogody dotyczące temperatury są optymistyczne. W najbliższych dniach na termometrach w Klingenthal rtęć będzie oscylować w granicach zera. W drugiej części weekendu niewykluczone są nawet drobne opady śniegu.

Pozory mylą

Walter Hofer pragnie uspokoić wszystkich fanów. „Mamy wystarczającą ilość śniegu, nawet jeśli wydaje się inaczej. Rano wszystko skończymy i jestem pewny, że będziemy w stanie po południu skakać” – powiedział dyrektor Pucharu Świata w piątkowe południe.

Program PŚ w Klingenthal 2015

Przypomnijmy, że zaktualizowany program zawodów w Klingenthal zakłada oficjalny trening oraz konkurs drużynowy w sobotę, a na niedzielę zaplanowano rywalizację indywidualną poprzedzoną kwalifikacjami.

Sobota, 21.11.2015
13:30 – oficjalny trening
16:15 – konkurs drużynowy

Niedziela, 22.11.2015
12:30 – kwalifikacje
14:00 – konkurs indywidualny

Listę startową oficjalnych treningów znajdziecie TUTAJ. Składy ekip na konkurs drużynowy poznamy bezpośrednio po ich zakończeniu.


  • Źródło: FIS
  • Foto: Anna Cis

O autorze

Przemysław Krawiec