Aktualności

PŚ Ruka: Od 13:00 oficjalny trening? [na żywo]

Z powodu bardzo silnego wiatru piątkowe skoki w Ruce koło Kuusamo zostały odwołane. Organizatorzy zdecydowali, że w sobotę oprócz planowanej rywalizacji, spróbują rozegrać jeszcze jednoseryjne zawody w ramach rekompensaty za wczorajszy dzień. Aby być na bieżąco możecie śledzić naszą relację live.

ZAKTUALIZOWANY PROGRAM ZAWODÓW

Sobota, 28.11.2015

13:00 – oficjalny trening
14:30pierwszy konkurs (jednoseryjny) oficjalny trening
16:00drugi konkurs konkurs indywidualny

Transmisję z konkursowych skoków w telewizji będzie można obejrzeć na antenie TVP 1  i Eurosport 1.

Lista startowa treningu i pierwszego konkursu w Ruce. 

O ewentualnych zmianach będziemy Was na bieżąco informować poniżej.

14.12

Zaktualizowany program zawodów w Ruce: 14:30 – oficjalny trening, 16:00 – konkurs indywidualny. 

14.00

Według informacji podanych przez TVP powodem wstrzymania treningu był padający deszcz i zły stan torów najazdowych na Rukatunturi.

13.47

Trening po skokach 12 zawodników wstrzymano. Kolejne decyzje jury ok. godziny 14:00. Już teraz można jednak powiedzieć, że jednoseryjny konkurs zapowiadany wcześniej na 14:30 będzie miał opóźnienie. Zgodnie z przepisami zawodnicy muszą mieć możliwość oddania przed konkursem przynajmniej jednego skoku treningowego, a w czasie tego weekendu ta sztuka jeszcze się nie udała. 


Piątek bez skoków

Z racji zbyt mocnych podmuchów wiatru, ubiegłego dnia nie zobaczyliśmy w locie ani jednego zawodnika. Choć organizatorzy bardzo się starali i przesuwali godziny rozpoczęcia konkursu, to pogoda nie była dla nich łaskawa. Ostatecznie skończyło się bez jakichkolwiek skoków, a kibice z pewnością byli zawiedzeni.

Próba rekompensaty

Organizatorzy postanowili dodatkowo wdrożyć w sobotni plan jednoseryjne zawody w ramach rehabilitacji za wczorajsze wydarzenia. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, obejrzymy po cztery skoki większości zawodników. Jest to jednak mało prawdopodobne, gdyż prognozy pogody, choć są trochę lepsze, nie pozwolą raczej na spokojne przeprowadzenie rywalizacji.


  • Źródło: informacja własna / fis-ski.com
  • Foto: Markus Feser
  • Aktualizacja: 14:30 (Przemysław Krawiec)

O autorze

Michał Kardynał