Aktualności

28 grudnia startuje LOTOS Cup 2016 [program]

W trakcie nachodzącej zimy rozpocznie się XII Edycja Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich „Szukamy Następców Mistrza” – LOTOS Cup 2016. Skoczkowie narciarscy będą czterokrotnie rywalizować na kompleksie Skalite w Szczyrku.

Cztery części 

LOTOS Cup 2016 będzie się składać z 4 etapów. Pierwszy zostanie rozegrany jeszcze w roku 2015 – od 28 do 30 grudnia. Kolejny raz zawodnicy pojawią się na skoczni od 8 do 10 stycznia. Następnie Szczyrk ugości młodych sportowców od 26 do 28 stycznia, a finałowa edycja cyklu odbędzie się od 5 do 7 lutego.

Trzy skocznie

Rywalizację zaplanowano na skoczniach narciarskich w Szczyrku o punkcie HS zlokalizowanym na 44., 77. i 106. metrze. Zawodnicy będą przypisani do odpowiednich kategorii wiekowych, a na starcie zobaczymy zarówno skoczków, jak  i skoczkinie narciarskie.

Kilkuset sportowców

Zawody LOTOS Cup służą wyłonieniu najlepszych zawodników młodego pokolenia, którzy w przyszłości mają godnie następować skoczków, którzy obecnie rywalizują w zawodach najwyższej rangi. Inicjatywa rozgrywania takich konkursów powstała po wielkich sukcesach Adama Małysza, a wychowankami programu są m.in. Klemens Murańka, Maciej Kot, Dawid Kubacki czy Aleksander Zniszczoł.

Szczegółowy program zawodów do pobrania znajdziecie TUTAJ.


  • Źródło: pzn.pl

O autorze

Przemysław Krawiec