Aktualności

26 grudnia mistrzostwa Polski w Wiśle

W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle odbędą się mistrzostwa Polski w skokach narciarskich. Na starcie zobaczymy całą czołówkę polskich zawodników, dla których będzie to sprawdzian przed prestiżowym Turniejem Czterech Skoczni.

Program skoków w Wiśle

Pierwsza seria świątecznego konkursu o tytuł mistrza Polski rozpocznie się o 12:15. Jednak skoczków w Wiśle zobaczymy znacznie wcześniej, bowiem już o 08:00 powinien rozpocząć się wolny trening przed kwalifikacjami, których start przewidziano na 11:30. Seria finałowa konkursu skoków narciarskich wystartuje o 14:00, a poźniej nastąpi ceremonia dekoracji najlepszych skoczków.

Transmisję z zawodów przeprowadzi TVP. Pierwszą serię będzie można obejrzeć w TVP Sport, a rundę finałową fani skoków narciarskich zobaczą na antenie TVP 1.

08:00-10:00 – trening wolny
11:30 – kwalifikacje
12:45 – I seria konkursu indywidualnego mistrzostw Polski w skokach narciarskich
14:00 – seria finałowa
ceremonia wręczenia nagród

Święta na skoczni

Andrzej Wąsowicz, wiceprezes Polskiego Związku Narciarskiego, zaprasza wszystkich kibiców sportów zimowych do spędzenia drugiego dnia świąt na obiekcie im. Adama Małysza. Działacz zapowiada, że oprócz konkursu skoków będą przygotowane dodatkowe atrakcje. „W tym dniu na terenie skoczni będą czynne bufety z jedzeniem i piciem, zagra muzyka, będzie świąteczna atmosfera, a po zakończeniu konkursu dla kibiców uruchomiony zostanie wyciąg narciarski. Po zakupieniu biletu będzie można wjechać na górę i poczuć się jak skoczek, którego przed chwilą widziało się podczas zawodów”.

Obszerną relację z mistrzostw Polski znajdziecie oczywiście na skoki24.pl. Zapraszamy już teraz – zarówno do Wisły, jak i na naszą stronę.


  • Źródło: pzn.pl
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Przemysław Krawiec