Aktualności

PŚ Niżny Tagił: Fannemel wygrywa kwalifikacje, Stoch poza konkursem!

Anders Fannemel wygrał piątkowe kwalifikacje w Niżnym Tagile, a awans do sobotniego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich wywalczyło sześciu polskich zawodników. Wszystkich kibiców zaskoczył krótki skok Kamila Stocha na odległość 102,5 m, który zapewnił mu odległe 42. miejsce. 

Norweg, Polak i Słoweniec

Zwycięstwo w kwalifikacjach po skoku na odległość 134 m zdobył Norweg Anders Fannemel. W czołówce popołudniowych skoków znalazł się także Dawid Kubacki (127,5 m / 2.miejsce). Reprezentant Polski do Fannemela stracił 1,7 pkt. Trzecie miejsce zajął Anze Lanisek (128 m).

Biało-czerwoni w szóstkę

Nieźle spisali się także pozostali biało-czerwoni, których będziemy mogli obejrzeć na skoczni w sobotę: Jan Ziobro (126 m / 9.), Stafan Hula (117 m / 15.), Maciej Kot (1115 m / 20.), Piotr Żyła (111 m / 32.), Klemens Murańka (114 m / 34.).

Stoch zaskoczył kibiców

Kilku punktów do awansu zabrakło Kamilowi Stochowi, który przy teoretycznie korzystnym wietrze (-5 pkt.) skoczył zaledwie 102,5 metra. Podopieczny Łukasza Kruczka zajął tym samym 42. pozycję. Warto jednak podkreślić, że warunki wietrzne w Niżnym Tagile były dość zmienne, jury musiało czasem wstrzymywać rywalizację, a przeliczniki punktowe nie zawsze oddają sytuację na skoczni.

Spośród zawodników, którzy nie walczyli o awans do konkursu najlepiej spisał się Stefan Kraft (136 m). Na starcie kwalifikacji nie pojawił się Anton Kalinitschenko.

MiejsceNr startowyKwalifikacjaZawodnikOdległośćPkt.
132QFannemel, Anders134.0122.8
29QKubacki, Dawid127.5121.1
335QLanisek, Anze128.0120.1
434QFettner, Manuel128.5119.6
550QHayboeck, Michael128.5119.2
624QDeschwanden, Gregor128.0115.6
740QLeyhe, Stephan125.0115.2
812QKlimov, Evgeniy126.0114.8
919QZiobro, Jan126.0114.7
1041QTepes, Jurij124.0113.3
1142QWank, Andreas120.5109.3
1229QLamy Chappuis, Ronan121.5108.6
1345QPoppinger, Manuel118.5108.2
1438QHauer, Joachim119.0106.2
1543QHula, Stefan117.0105.3
1649QJanda, Jakub115.5103.2
1736QHazetdinov, Ilmir119.0102.0
1848QKraus, Marinus121.5101.6
1947QAmmann, Simon120.0101.0
2037QKot, Maciej115.0100.7
2111QSchiffner, Markus116.599.9
2217QKornilov, Denis119.099.2
2346QAsikainen, Lauri116.098.6
2420QShimizu, Reruhi120.097.9
2527QKranjec, Robert113.097.0
2618QColloredo, Sebastian117.596.7
2730QMatura, Jan117.096.3
2828QPeier, Killian113.595.4
2916QIto, Kenshiro114.593.9
3021QDescombes Sevoie, Vincent113.593.2
3139QHilde, Tom114.592.9
3222QZyla, Piotr111.091.3
333QBazhenov, Aleksandr115.589.8
3433QMuranka, Klemens114.087.6
3531QHlava, Lukas108.586.2
3626QHarada, Yumu110.585.9
3710QZhaparov, Radik104.582.7
3814QSemenic, Anze109.081.1
395QRomashov, Alexey106.078.9
4023QMaksimochkin, Mikhail102.577.0
418-Boyarintsev, Vladislav95.072.0
4244-Stoch, Kamil102.571.5
431-Shuvalov, Alexander102.569.9
4415-Sato, Yukiya114.069.5
456-Olli, Harri101.566.6
4613-Rhoads, William97.563.1
472-Shishkin, Vadim89.043.3
487-Muminov, Sabirzhan87.040.6
4925-Damjan, Jernej78.015.2
DNS4-Kalinitschenko, Anton--

  • Źródło: informacja własna / FIS
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Przemysław Krawiec

Dodaj komentarz