Aktualności

Freund, Prevc i Hauer o konkursie w Niżnym Tagile

W pierwszym z dwóch rosyjskich konkursów skoków narciarskich, Severin Freund odniósł drugie zwycięstwo w sezonie, a także dwudzieste w karierze. Na 2. miejscu ponownie uplasował się Peter Prevc, a podium tym razem uzupełnił Joachim Hauer.

Freund na czele

Severin Freund dzięki skokom na 132. i 134. metr świętował swoje kolejne pucharowe zwycięstwo. Niemiec uważa, że jego obecna forma jest wynikiem ciężkich treningów z minionego lata. „Super wygrać dwudziesty konkurs w karierze. Pierwsze zwycięstwo jest zawsze wyjątkowe – wtedy nawet nie marzysz o dwudziestym. To wyjątkowy dzień. W tym roku widzę rezultaty cięższego, letniego treningu, lepiej niż w poprzednich latach. Wcześniej miewałem latem spore problemy – ledwie udawało mi się pozbierać do kupy przed zimą. W tym roku było zupełnie inaczej. Oczywiście teraz jest znacznie łatwiej”.

Prevc ponownie drugi

Peter Prevc w sobotnim konkursie PŚ w Niżnym Tagile po raz kolejny zajął 2. miejsce. Słoweniec nie krył jednak zadowolenia z miejsca na podium. „Dzisiaj wszyscy potrzebowaliśmy trochę szczęścia, bo warunki był naprawdę trudne. Mnie się udało, zwłaszcza w pierwszej serii konkursowej. W drugiej było już znacznie trudniej, ale oddaję teraz naprawdę równe i dalekie skoki, więc jestem zadowolony. W takich warunkach potrzeba naprawdę sporo pewności siebie i umiejętności. No i oczywiście skupienia na samych skokach”.

Hauer pierwszy raz na podium

Sobotni konkurs w Niżnym Tagile był popisem zawodników z Norwegii. Najlepszym z nich okazał się jednak Joachim Hauer, który po raz pierwszy w karierze stanął na podium. „Ostatnio skaczę naprawdę dobrze, ale nie spodziewałem się pucharowego podium aż tak szybko. Marzyłem o czołowej „10”, ale dzisiejsze podium to wspaniały wynik. Bardzo się nawzajem motywujemy w drużynie – jesteśmy dla siebie wzajemną inspiracją oraz świetnie się dogadujemy. Nie chcę zbyt wiele oczekiwać od jutrzejszego konkursu. Będę zadowolony z miejsca w dwudziestce”.


  • Źródło: berkutschi.com
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Katarzyna Służewska