Aktualności

Klasyfikacja Pucharu Narodów: Niemcy przed Norwegami

Pierwszy zimowy period Pucharu Świata w skokach narciarskich dobiega końca. Zostały jeszcze dwa konkursy w Engelbergu, które odbędą się 19 i 20 grudnia. Przed rywalizacją w Szwajcarii na czele rankingu najlepszych drużyn znajduje się reprezentacja Niemiec. Podopiecznych Wernera Schustera goni ekipa z Norwegii, a trzecie miejsce zajmują Słoweńcy.

Niemcy, Norwegowie i Słoweńcy

Niemcy na swoim koncie zgromadzili 1122 pkt. Taką sumę dał im triumf w inauguracyjnych zawodach drużynowych w Klingenthal oraz dobre występy skoczków, szczególnie wicelidera Pucharu Świata Severina Freunda. Drugie miejsce należy do Norwegów, którzy skaczą od początku sezonu bardzo równo. W czołowej „10” indywidualnego rankingu Pucharu Świata znajduje się aż 4 skoczków tego kraju. Trzecie miejsce zajmują Słoweńcy z dorobkiem 948 pkt.

Polacy muszą nadrabiać straty

Polscy skoczkowie do tej pory zgromadzili 373 pkt., co daje im 7. pozycję. Mamy niewielką stratę do Japończyków i Czechów, którzy zajmują odpowiednio 6. i 5. miejsce. Strata do czwartej ekipy z Austrii jest już znacznie większa.

Engelberg i Turniej Czterech Skoczni

Najbliższe zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich odbędą się w Engelbergu. To ostatnie konkursy pierwszego zimowego periodu. Następnie skoczkowie wezmą udział w prestiżowym Turnieju Czterech Skoczni na obiektach w Oberstdorfie, Ga-Pa, Innsbrucku i Boschofshofen.

1. Niemcy – 1122 pkt.

2. Norwegia- 1052 pkt.

3. Słowenia – 948 pkt.

4. Austria – 706 pkt.

5. Czechy – 417 pkt.

6. Japonia – 380 pkt.

7. Polska – 373 pkt.

8. Szwajcaria – 242 pkt.

9. Finlandia – 92 pkt.

10. Rosja – 29 pkt.

11. Francja – 29 pkt.

12. Włochy – 7 pkt.

13. Bułgaria – 6 pkt.

14. Kanada – 2 pkt.

Pełne zestawienie w formacie PDF możecie znaleźć TUTAJ.


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Przemysław Krawiec