Aktualności

Łukasz Kruczek dla Skoki24.pl: „Kamil skacze swobodnie”

Sześciu polskich reprezentantów awansowało do sobotniego konkursu Pucharu Świata w Engelbergu. Wśród nich znalazł się debiutujący w Pucharze Świata Andrzej Stękała. Trener Łukasz Kruczek ocenił piątkowe skoki Polaków, a także skomentował decyzję o przerwie w międzynarodowej rywalizacji dla Jana Ziobry.

Zadowolenie ze skoków Stocha

W kwalifikacjach najlepszym z biało-czerwonych okazał się Kamil Stoch. Lider naszej kadry skoczył 132,5 m. Taki rezultat dał mu 2. miejsce. „Bardzo dobry, swobodny skok. Podobnie wyglądał ten drugi treningowy. Bardzo ważne, by próby dawały zawodnikowi zadowolenie i nad tym teraz pracujemy” – mówi po konkursie trener Łukasz Kruczek.  Szkoleniowiec dodaje, że skoki Stocha są swobodne. „To jest jednym z celów, które spokojnie realizuje”.

Zdobycie doświadczenia Stękały

Jak w ocenie trenera spisał się debiutujący w zawodach Pucharu Świata Andrzej Stękała? „Oddał dziś jeden dobry skok, taki jak podczas CoC. Była to druga seria treningowa. Jeśli podczas zawodów skoczy właśnie tak, powinien uzyskać finał. Dla niego celem jest zdobywanie doświadczenia” – przyznaje Kruczek.

Pauzowanie Jana Ziobry

Niektórych zaskoczyła decyzja sztabu szkoleniowego odnośnie braku Jana Ziobry w składzie na zawody Pucharu Świata. Engelberg był miejscem szczęśliwym dla tego zawodnika, ale już ostatnio trener zaznaczał, że trzeba mieć w głowie jasny plan, a życie wspomnieniami w przypadku skoków narciarskich się nie sprawdza. Tym samym Ziobro nie znalazł się w składzie na PŚ, ale miał wystartować w Rovaniemi, gdzie w ten weekend odbywają się zawody Pucharu Kontynentalnego. Tak się jednak nie stało, gdyż w jego miejsce wskoczył Andrzej Zapotoczny. Jak taką decyzję ocenia trener kadry A? „Uznaliśmy, że lepiej będzie dla niego skoczyć kilka treningów i wrócić do startów. Przede wszystkim ostatnio brakowało mu powtarzalności dobrych skoków”.


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Anna Cis

O autorze

Przemysław Krawiec