Aktualności

PŚ: Czy Stoch stanie na podium w Engelbergu? Skoki narciarskie na żywo

Już o 14:15 rozpocznie się przedostatni konkurs I zimowego periodu Pucharu Świata w skokach narciarskich 2015/2016. Engelberg słynie z tego, że jest bardzo przyjazny dla Polaków, wielokrotnie nasi reprezentanci zdobywali tam wysokie lokaty. Czy Kamil Stoch stanie po raz pierwszy w tym sezonie na podium?

Miasto polskiej nadziei

Engelberg – miasteczko położone w szwajcarskich Alpach, w historii Pucharu Świata zawody zwrotne dla Polaków, podczas których nasi skoczkowie odnosili sukcesy i zostawali na dłużej w światowej czołówce. Czy podczas tego weekendu zobaczymy Polaka na podium? Jak na razie faworytem wśród naszych reprezentantów jest Kamil Stoch, który zajął drugie miejsce w piątkowych kwalifikacjach. Udział w konkursie oprócz mistrza olimpijskiego z Soczi zapewnili sobie Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Stefan Hula oraz Andrzej Stękała, dla którego jest to pierwszy występ w zawodach z cyklu Pucharu Świata. Kwalifikacje wyeliminowały z oddania skoków w konkursie Macieja Kota.

Program zawodów

Sobota, 19.12.2015
12:45 13:15 – seria próbna
14:15 – konkurs

Transmisje i relacja

Transmisje telewizyjne na żywo z konkursu przeprowadzi Eurosport 1 oraz TVP 1. Relacje na żywo można śledzić poniżej oraz na skoki24.pl/live.


  • Źródło: FIS
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Kacper Kolenda