Aktualności

Ile dotychczas zarobili skoczkowie narciarscy w zawodach Pucharu Świata?

Pierwszy zimowy period zawodów Pucharu Świata 2015/2016 w skokach narciarskich zakończył się dziś konkursem skoków indywidualnych w szwajcarskim Engelbergu. Przyszła pora na podsumowanie dotychczasowych zarobków startujących w nich zawodników.

Zasady przyznawania wynagrodzeń

Każdy zawodnik, który zajmuje jedno z pierwszych trzydziestu miejsc podczas konkursu, otrzymuje ustalone wcześniej wynagrodzenie, adekwatne do miejsca, na którym się znajduje. Najwięcej otrzymuje oczywiście zawodnik plasujący się na pierwszej pozycji.

Najlepsza „dziesiątka”

Listę otwiera dumny reprezentant Słowenii, Peter Prevc, który zgromadził już kwotę 61 900 franków szwajcarskich. Zaraz za nim znajduje się Severin Freund. Niemiec ma na swoim koncie 47 400 CHF. Następnym zawodnikiem jest Kenneth Gangnes z kwotą 37 000 CHF. Kolejnym zawodnikiem jest Austriak Michael Hayboeck, a zaraz za nim, na piątym miejscu, plasuje się Richard Freitag. Wysokimi miejscami w rankingu mogą się poszczycić także Norweg Johann Andre Forfang i jego rodak Daniel-Andre Tande (odpowiednio 6. i 7. miejsca) oraz młodszy brat lidera, Domen Prevc (8. miejsce). Pierwszą dziesiątkę zamykają Niemiec Andreas Wellinger (9. miejsce) oraz Austriak Stefan Kraft (10. miejsce).

Polacy od 20. miejsca

Najlepszym z Polaków jest Kamil Stoch. Ma on na swoim koncie 9 200 CHF, co pozwala mu na objęcie dwudziestego miejsca. Następnym z biało-czerwonych jest Stefan Hula (5 100CHF) zajmujący 28. miejsce. Dalej, na 32. miejscu znajduje się Maciej Kot (4 300 CHF). Piotr Żyła zajmuje 36. miejsce ex aequo ze Słoweńcem Robertem Kranjcem (2 600CHF). Zaraz za nim, na 38 miejscu, plasuje się Klemens Murańka (2300CHF), a następnie na 41. miejscu znajduje się Dawid Kubacki (1 600CHF). Na 49. miejscu znajduje się debiutant Pucharu Świata, Andrzej Stękała, na którego koncie znajduje się 400 CHF.

Pełny ranking ze szczegółami zarobków znajdziecie TUTAJ.


  • Źródło: fis-ski.com
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Angelika Uchacz