Aktualności

Gregor Schlierenzauer w składzie na TCS!

Austriacy, podobnie jak większość reprezentacji, podali już nazwiska zawodników, którzy wystąpią w inauguracyjnym konkursie 64. edycji Turnieju Czterech Skoczni. Do rywalizacji powraca Gregor Schlierenzauer, który odpuścił sobie ostatnie dwa weekendy w Pucharze Świata.

Powrót Schlierenzauera

Choć brzmi to dziwnie, najbardziej zaskakujący jest powrót Schlierenzauera. 25-latek przeżywał ostatnio niemały kryzys i mówiono nawet, że nie zobaczymy go na zawodach tego jakże prestiżowego cyklu. Gregor odpuścił ostatnie dwa weekendy w Pucharze Świata. Powodem takiej decyzji była chęć odpoczynku od skoków. Sam zawodnik mówił, iż brakuje mu motywacji do skakania, a lekarze zdiagnozowali syndrom wypalenia. Nie wiadomo w jakim stanie aktualnie znajduje się Schlierenzaueer, lecz na pewno zobaczymy go na skoczni w Oberstdorfie.

Stabilna czwórka

Oprócz Gregora do Niemiec udadzą się także Michael Hayboeck, Stefan Kraft, Manuel Fettner oraz Manuel Poppinger. Są to zawodnicy, którzy zdobyli największa ilość punktów do tej pory, więc decyzja Heinza Kuttina nie może dziwić.


  • Źródło: facebook.com/skijumpingaustria
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Michał Kardynał