Aktualności

TCS: Prevc liderem na półmetku w Innsbrucku

Peter Prevc (130,8 pkt.) prowadzi na półmetku trzeciego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku. Reprezentant Słowenii wyprzedza Kennetha Gangnesa (127,1 pkt.) i Severina Freunda (125,1 pkt.). W serii finałowej zobaczymy trzech biało-czerwonych. 

Pojedynki Polaków

Kamil Stoch i Stefan Hula pokonali swoich rywali w systemie KO. Podopieczny Łukasza Kruczka uzyskał 118,5 m, co daje mu 19. pozycję. Skoczek z kadry B poleciał natomiast 114,5 metra i jest 28.

Dawid Kubacki (25. lokata) przegrał pojedynek z Tomem Hilde, ale reprezentant Polski znalazł się w gronie szczęśliwych przegranych, dzięki czemu zobaczymy go w rundzie finałowej. Zawody zakończył już Maciej Kot, który w swojej próbie uzyskał 115 metrów i nie zdołał pokonać Andreasa Wanka.

Zwycięzcy par KO w Innsbrucku (kolor zielony)

26. LARINTO Ville – 25. STJERNEN Andreas

27. AIGNER Clemens – 24. SCHIFFNER Markus

28. GEIGER Karl – 23. AMMANN Simon

29. HILDE Tom  – 22. KUBACKI Dawid

30. FETTNER Manuel – JANDA Jakub

31. DESCOMBES SEVOIE Vincent – 20. WELLINGER Andreas

32. KOT Maciej – 19. WANK Andreas

33. SAKUYAMA Kento – 18. LANISEK Anze

34. ZOGRAFSKI Vladimir – 17. MATURA Jan

35. TOCHIMOTO Shohei – 16. HULA Stefan

36. BARTOL Tilen – 15. STOCH Kamil

37. HAZETDINOV Ilmir – 14. HAUER Joachim

38. HLAVA Lukas – 13. GANGNES Kenneth

39. KOBAYASHI Junshiro – 12. TAKEUCHI Taku

40. PEIER Killian – 11. ITO Daiki

41. SCHLIERENZAUER Gregor – 10. KASAI Noriaki

42. LAMY CHAPPUIS Ronan – 9. KOUDELKA Roman

43. ALTENBURGER Florian – 8. LEYHE Stephan

44. EGLOFF Luca – 7. FREITAG Richard

45. KORNILOV Denis – 6. FREUND Severin

46. NEUMAYER Michael – 5. FORFANG Johann Andre

47. TOLLINGER Elias – 4. KRAFT Stefan

48. GLASDER Michael – 3. FANNEMEL Anders

49. TANDE Daniel-Andre – 2. PREVC Domen

50. PREVC Peter – 1. HAYBOECK Michael

Początek serii finałowej o 15:15. Transmisja w TVP 1 i Eurosporcie 1. Wyniki na żywo możecie śledzić również na skoki24.pl/live.

Nieoficjalne wyniki I serii (bez uwzględnienia systemu KO*):

MiejsceNr startowyZawodnikOdległośćPkt.
150Prevc, Peter125.0130.8
213Gangnes, Kenneth126.5127.1
36Freund, Severin122.5125.1
45Forfang, Johann Andre122.0122.4
520Wellinger, Andreas122.5120.1
610Kasai, Noriaki124.5119.8
71Hayboeck, Michael119.0119.2
831Descombes Sevoie, Vincent122.5119.0
93Fannemel, Anders120.0118.6
1029Hilde, Tom123.0117.8
1119Wank, Andreas120.0115.8
1225Stjernen, Andreas120.5114.6
1311Ito, Daiki120.0113.8
1423Ammann, Simon123.5113.5
1514Hauer, Joachim119.5113.3
1630Fettner, Manuel120.5113.1
177Freitag, Richard117.5112.1
1817Matura, Jan117.5111.7
1938Hlava, Lukas119.0111.1
1915Stoch, Kamil118.5111.1
214Kraft, Stefan117.0110.6
2212Takeuchi, Taku118.0109.7
238Leyhe, Stephan117.5108.9
249Koudelka, Roman116.0107.9
2522Kubacki, Dawid118.5107.5
2642Lamy Chappuis, Ronan117.5106.6
2728Geiger, Karl116.5105.8
2821Janda, Jakub117.5105.3
2833Sakuyama, Kento115.0105.3
3041Schlierenzauer, Gregor117.0104.5
3116Hula, Stefan114.5104.4
3237Hazetdinov, Ilmir115.5103.8
3332Kot, Maciej115.0103.5
342Prevc, Domen111.0100.5
3539Kobayashi, Junshiro113.599.2
3647Tollinger, Elias110.598.6
3726Larinto, Ville113.098.2
3727Aigner, Clemens112.598.2
3946Neumayer, Michael109.596.2
4024Schiffner, Markus111.595.1
4135Tochimoto, Shohei109.094.4
4244Egloff, Luca109.593.4
4234Zografski, Vladimir110.593.4
4418Lanisek, Anze108.593.0
4543Altenburger, Florian109.092.4
4649Tande, Daniel Andre106.089.1
4745Kornilov, Denis108.088.7
4848Glasder, Michael104.086.8
4936Bartol, Tilen102.577.4
5040Peier, Killian104.084.8

*Mogą wystąpić różnice dotyczące lokat zawodników – przegrani w parach KO mimo wyższej noty od niektórych skoczków mogą się znaleźć poza najlepszą „30” – dotyczy to głównie zawodników z trzeciej i czwartej dziesiątki.


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Przemysław Krawiec

Dodaj komentarz